www.spargalkes.lt

Prekinio parafino tyrimas

Prekiniai naftos parafinai, tai didžiulės molekulinės masės sotūs alifatiniai angliavandeniliai su kietų naftenų, aromatinių ir mišrių angliavandenilių priemaišomis.
Kieti parafinai randa platų pritaikymą pramonėje ir liaudies ūkyje. Aukštos kokybės valyti parafinai naudijami elektrotechnikos ir parfumerijos pramonėje, markės NS(42 –50 ) parafinas – degtukų pramonėje, markės SN(42 – 52) parafinas – sintetinių riebiųjų rūgščių  gamyboje. Parafino markėje, skliausteliuose nurodomajo lydymosi temperatūra. Parafino savybės (lydimosi temperatūra, spalva ir panašiai) priklauso nuojame esančių priemaišų – žemos lydymosi temperatūros angliavandenilių, tepalų, nesočių junginių, dervų ir kitų mediagų. Priemaišos priemaišos parafinui suteikia geltoną spalvą, mažina jo kietumą, pažemina lydimosi temperatūrą.
Techniško ir maisto pramonei skiriamo parafino lydimosi temperatūra turi būti tap 50 ir 54 laipsnių.

PARAFINO LYDYMOSI TEMPERATŪROS NUSTATYMAS

Porcelianinę stiklinę su tiriamu parafinu patalpina į 100 0C termostatą ir šildo kol parafinas išsilydo. Išlydytą parafiną pila į Žukovo indą užpilant ¾ jo tūrio. Įstato termometrą ir laukia, kol parafinas dalinai atvės ir jo temperatūra taps 40C aukštesnė, nei laukiama lydimosi temperatūra. Kad išvengti parafino “peršalimo” prietaisą supurto. Kai parafinas pradeda drumstis ir putoti purtymą nutraukai, įjungia chronometra ir pradžioje kas 10s, o po susidrumstimo – kas minižutę stebi ir užrašo termometro parodymus iki visiško parafino sukietėjimo. Temperatūrą matuoja 0.10C tikslumu. Pradžioje temperatūra kinta greitai ir tolygiai. Kai prasideda kristalizacija temperatūros kritimas sulėtėja, opaskui pradeda vėl tolygiai mažėti.

Failai:
FailasFailo dydisParsisiųsta
Parsisiųsti šį failą (c2c24b978707039ccc72f3f6f7cc4add.zip)Prekinio parafino tyrimas6 Kb0
Neteisinga

 
Chemija Prekinio parafino tyrimas
www.kvepalai.ltkvepalai.ltwww.spargalkes.ltspargalkes.ltwww.tytuvenai.lttytuvenai.lt