www.spargalkes.lt

Polimerai, plastikai ir ūkinės paskirties plastikiniai gaminiai

TURINYS

1. ĮVADAS;

2. POLIMERAI, PLASTIKAI IR ŪKINĖS PASKIRTIES PLASTIKINIAI GAMINIAI;

3. PLASTIKŲ SUDĖTIS;

4. PLASTIKŲ SAVYBĖS;

5. POLIMERIZACINĖS DERVOS IR JŲ PLASTIKAI;

6. SAVIKONTROLĖS KLAUSIMAI;

7. POLIKONDENSACINĖS DERVOS IR JŲ PLASTIKAI;

8. MODIFIKUOTŲ GAMTINIŲ POLIMERŲ PLASTIKAI;

9. BUITINĖS PASKIRTIES PLASTIKINĖS PREKĖS;

10. TARPTAUTINIS PLASTIKŲ IR JŲ GAMINIŲ ŽENKLINIMAS;

11. GAMINIŲ ŽENKLINIMAS;

12. POLIMERINIAI KOMPOZITAI;

13. SAVIKONTROLĖS KLAUSIMAI;

14. LITERATŪRA.

Plastmasėms arba plastikams priklauso labai didelė cheminių produktų grupė. Jos plačiai naudojamos buityje, technikoje, statyboje. Plastikai gamybos metu gerai formuojasi, todėl iš jų nesunku pagaminti paprastų ir sudėtingų formų dirbinius. Jie lengvi ir jų masę nesunku keisti, pridedant įvairių užpildų. Jie stiprūs mechaniškai. Plastikai su stiklo pluoštu yra stipresni už plieną. Iš polimerų galima gaminti plonas ir tvirtas plėveles.

Plastikai turi ir trūkumų. Palyginant nedidelis jų šiluminis atsparumas. Ilgai laikant arba eksploatuojant, dėl šviesos, oro ir temperatūros įtakos kai kurios plastikų techninės savybės pakinta: patamsėja, sumažėja stiprumas, kietumas. Tačiau plastikai yra progresyvios medžiagos.

Dvidešimt pirmas amžius - tai aktyvių medžiagų amžius. Aktyvios medžiagos angliškai - "smart materials". Aktyvios medžiagos - tai įvairių elementų junginiai arba lydiniai, sugebantys keisti savo savybes priklausomai nuo jas veikiančių išorės poveikių, mechaninių apkrovimų, temperatūros, cheminių medžiagų. Pakavimui tokios medžiagos naudojamos jau ir šiandien: yra plėvelių, kurių pralaidumas kinta priklausomai nuo temperatūros ar drėgmės, kuriamos plėvelės, kurių spalva keisis produktui sugedus ir pan.

Failai:
FailasFailo dydisParsisiųsta
Parsisiųsti šį failą (b2b7474fde18debbd2467d4700fc7ae9.zip)Polimerai, plastikai ir ūkinės paskirties plastikiniai gaminiai251 Kb7
Neteisinga

 
Chemija Polimerai, plastikai ir ūkinės paskirties plastikiniai gaminiai
www.kvepalai.ltkvepalai.ltwww.spargalkes.ltspargalkes.ltwww.tytuvenai.lttytuvenai.lt