www.spargalkes.lt

Mikroekonomikos dalykas (įmonė ir jos išlaidos)

Ekonominė ir buhalterinė kaštų samprata.

Alternatyvieji kaštai ir pelnas.

Verslo įmonė ir jos kaštai yra svarbus mikroekonomikos analizės objektas. Nepriklausomai nuo verslo organizavimo formos, nuo gaminamų prekių pasiūlos elastingumo ir kitų veiksnių, įmonės savininkui prekę gaminti bus ekonomiškai naudinga tik tada, kai už visą produkciją jis gaus pajamas, kurios galės jam kompensuoti tos prekės gamybos kaštus.

Pirmiausia verslo kaštai suprantami kaip verslo išlaidos. Svarbus verslo kaštų grupavimas į gamybos ir realizavimo kaštus. Šioje temoje bus kalbama tik apie gamybos kaštus, kuriuos sudaro verslo išlaidos, susijusios su gamybos proceso organizavimu ir vykdymu.

Gamybos kaštai susidaro visose verslo rūšyse: apdirbamojoje ir gamybinėje pramonėje, žemės ūkyje, visuose versluose teikiančiuose paslaugas. Gamintojai - verslininkai turi galimybę pasirinkti. Pirmiausiai jie renkasi prekių gaminimo ar paslaugų teikimo būdą, t. y. verslo įmonė apsisprendžia, kokį pasirinks gamybos veiksnių derinį, kokius konkrečius pajėgumus, kokias medžiagas naudos gamybos procese, kiek ir kokios kvalifikacijos darbuotojų samdys.

Failai:
FailasFailo dydisParsisiųsta
Parsisiųsti šį failą (739b18348cee70b66441513281807005.zip)739b18348cee70b66441513281807005.zip256 Kb1
Neteisinga

 
Ekonomika Mikroekonomikos dalykas (įmonė ir jos išlaidos)
www.kvepalai.ltkvepalai.ltwww.spargalkes.ltspargalkes.ltwww.tytuvenai.lttytuvenai.lt