www.spargalkes.lt

Mikroekonomikos metodinė priemonė

ĮVADAS Į MIKROEKONOMIKĄ

Bet kuriame ūkyje visada iškyla pasirinkimo problema: ką gaminti, kaip gaminti iš ribotų išteklių ir kam paskirstyti produktus. Priklausomai nuo to, kaip ir kas sprendžia šias problemas, skiriamos šios ekonominės sistemos: papročių ekonomika; grynoji kapitalistinė; komandinė (planinė) ekonomika; mišri ekonominė sistema.

Ekonomika - tai mokslas, padedantis iš ribotų visuomeninių išteklių panaudojimo alternatyvų pasirinkti geriausią.

Ekonomikos studijavimas susijęs su ekonominių modelių sudarymu. Analizuojant ekonominius reiškinius, taikomi matematiniai metodai, t. y. priklausomybės aprašomos funkcijų, lygčių pagalba, pateikiama grafinė interpretacija. Išstudijavę šią temą, studentai savo žinias gali patikrinti atsakydami į savikontrolės klausimus.

PAKLAUSA, PASIŪLA, RINKOS PUSIAUSVYRA

Šioje temoje nagrinėjamas rinkos paklausos ir pasiūlos mechanizmas. Tam nagrinėjami pagrindiniai rinkos ekonomikos elementai - paklausa ir pasiūla, veiksniai, sąlygojantys jų pokyčius, konkurencija. Paklausos ir pasiūlos modelio pagalba aiškinama, kaip ekonomikos sąlygų pasikeitimas veikia kainas ir realizuojamų prekių bei paslaugų kiekį.

Paklausa (angl. demand) - prekės kiekio, kurį pirkėjai nori ir gali pirkti, priklausomybė nuo tos prekės kainos. Pasiūla (angl. supply) - prekės kiekio, kurį gamintojai nori ir gali parduoti, priklausomybė nuo tos prekės kainos. Rinkos pusiausvyra (angl. market equilibrium) - tai situacija, kai rinkos kaina tenkina ir gamintojus, ir pirkėjus, t. y. rinkoje nuperkamas visas pasiūlytas prekių kiekis.

Failai:
FailasFailo dydisParsisiųsta
Parsisiųsti šį failą (911d93bf10fc5b36d62a06f8d10e7a90.zip)Mikroekonomikos metodinė priemonė203 Kb2
Neteisinga

 
Ekonomika Mikroekonomikos metodinė priemonė
www.kvepalai.ltkvepalai.ltwww.spargalkes.ltspargalkes.ltwww.tytuvenai.lttytuvenai.lt