www.spargalkes.lt

Tyrimas pirkti ar nuomoti?

Tyrimo prielaidos:

Atliekant šį tyrimą, reikšmė “nuomoti” bus traktuojama kaip priemonės įsigijimas finansinio lizingo būdu. Įmonė moka sutarties laikotarpiu iš anksto aptartas įmokas. Įmonė jau apsisprendė įsigyti ilgalaikio turto, tačiau renkasi projekto finansavimo šaltinį: pirkti ar nuomoti. Tyrimo tikslas: ištirti kurį problemos sprendimo variantą pasirinkti įmonei: pirkti, nuomoti ar iš viso atsisakyti ilgalaikio turto įsigijimo.

Tyrimas

Pagrindinė tyrimo problema ta, kad išperkamosios nuomos atveju, įsigyjant priemonę yra naudojamos skolintos lėšos, pritraukiamos netiesiogiai, todėl tradiciniai įvertinimo metodai gali duoti iškreiptą rezultatą. Paprastai atliekant investicijų analizę, nekreipiamas dėmesys į pinigų srautus susijusius su paskola ir skolintų lėšų panaudojimą atsižvelgiant į mokesčius. Išperkamosios nuomos atveju, pinigų srautai susiję su skolintomis lėšomis tiesiogiai susiję su paties investicinio projekto pinigų srautais. Todėl juos atskirti vieną nuo kito yra žymiai sudėtingiau.

Pirmiausia tarkim, jog mokesčių norma lygi nuliui ir išanalizuokime pasirinkimo pirkti ar nuomoti finansinius aspektus. Tarkime, įmonė jau apsisprendė įsigyti įrengimą. Būsimos pajamos ir sąnaudos iš įrenginio visai nepriklauso nuo to, kaip šis įrengimas įsigytas – pirktas ar nuomojamas. Tokiu būdu pinigų srautai bus daugmaž vienodi abiejų alternatyvų atveju. Tačiau yra skirtuvas tarp pinigų srautų, susijusių su finansavimo metodais. Mes žinome, pinigų srautus įrengimo pirkimo atveju ir pinigų srautus, susijusius su išperkamąja nuoma. Jei įrengimas kainuoja 100.000,-Lt, mes galime pasiskolinti 100.000,- Lt su 15% metinių palūkanų arba nuomoti įrengimą kasmet mokant iš anksto sutartą sumą. Įrengimas bus ekspoatuojamas 4 metus. Kadangi įmonė jau nusprenė įsigyti šį įrengimą, belieka tik pasirinkti finansavimo šaltinį.

Failai:
FailasFailo dydisParsisiųsta
Parsisiųsti šį failą (12824598bd3ee6711792f92d571c6116.zip)Tyrimas pirkti ar nuomoti14 Kb0
Neteisinga

 
Ekonomika Tyrimas pirkti ar nuomoti?
www.kvepalai.ltkvepalai.ltwww.spargalkes.ltspargalkes.ltwww.tytuvenai.lttytuvenai.lt