www.spargalkes.lt

Lizingo kaip alternatyvaus finansavimo šaltinio tyrimas

Lizingo įmokų skaičiavimo metodika

Paprastai lizingo sutarties šalys tariasi dėl lizingo įmokų mokėjimų tvarkos. Labiausiai paplitę šie įmokų skaičiavimo metodai:

1.    Pirmiausia sumokama tam tikra lizinguojamo turto dalis ir komisinis mokestis lizingo davėjui už suteiktą paslaugą, o poto apskaičiuojama eilinė lizingo įmoka bei bendra jų suma iš viso.

2.    Apskaičiuojama bendra lizingo įmokų suma, kuri išskaidoma periodinėmis turto dalies bei komisinio mokesčio lizingo davėjui už suteiktą paslaugą įmokomis.

Atlikti tyrimai rodo, kad lizingo įmokos, skaičiuojamos pagal abu šiuos metodus, esant tiems patiems pradiniams duomenims, gali skirtis. Mes nenaudosime amortizacinių atskaitymų termino, kadangi lizingo mokėjimų viena iš sudedamųjų dalių, atspindinti turto dalies dengimą, nebūtinai turi sutapti su amortizaciniais atskaitymais. Nors prigimtis ta pati – turto, perduoto pagal išperkamosios nuomos sutartį, vertės dengimas.

1 metodas – atskirai apskaičiuojama mokama turto dalis ir komisinis mokestis

Metodo esmė: Kiekvieno periodo lizingo įmoka susideda iš turto dalies įmokos, komisinio mokesčio, apskaičiuoto nuo neišpirktos turto vertės, palūkanų už kreditą, draudimo ir kitų išlaidų, kurias patiria lizingo davėjas. Jeigu lizingo davėjas naudojasi kreditiniais resursais, tai grynasis pelningumas nebus aukštas, o naudojant nuosavus piniginius resursus lizinguojamo turto pirkimui, pelnas bus lygus komisinių dydžiui.

Tam kad supaprastintume lizingo įmokų skaičiavimą šiuo metodu, priimame, kad draudimo išlaidos tenka lizingo gavėjui (iš tikrųjų praktikoje taip ir yra, kad lizingo gavėjas pats draudžia išperkamosios nuomos objektą), kitų lizingo davėjo išlaidų nėra, o mokestis už kreditinius resursus įtraukiamas į lizingo davėjo komisinius. Toks palūkanų už kreditus ir komisinių apjungimas teisingas, kadangi lizingo davėją domina bendras komisinių dydis, kurį nori gauti lizingo davėjas nepriklausomai nuo to ar lizingo davėjas ima kreditą, ar ne.

Failai:
FailasFailo dydisParsisiųsta
Parsisiųsti šį failą (d68ff350c2e9baece243abc1784c4be3.zip)Lizingo kaip alternatyvaus finansavimo šaltinio tyrimas1347 Kb0
Neteisinga

 
Ekonomika Lizingo kaip alternatyvaus finansavimo šaltinio tyrimas
www.kvepalai.ltkvepalai.ltwww.spargalkes.ltspargalkes.ltwww.tytuvenai.lttytuvenai.lt