www.spargalkes.lt

Ekonomikos nuostatų modeliavimas

Įžanga

Temos aktualumas. Praktinė ekonominė žmonių veikla istorijos eigoje susidūrė su teorinės ekonomikos poreikiu. Reikėjo apibendrinti atskirus faktus, formuluoti ekonomikos principus, dėsnius, kriterijus, savybes,  tikslu panaudoti šias nuostatas praktinėje veikloje. Atsirado daug ekonomikos tekstų: nuo laikraštinių publikacijų iki akademinių leidinių. Tekstų autorių plati skalė: nuo valstiečio iki akademiko, Nobelio premijos laureato.

Susigaudyti šioje informacijos masėje nėra paprasta: daugelis ekonomikos nuostatų prieštarauja viena kitai; yra daug pasikartojančių, viena kitą dubliuojančių nuostatų; daugelio nuostatų niekur nerasime, nes jos dar nesuformuluotos. Reikalingas sisteminis požiūris į šią informaciją, tuo labiau, kad jos apimtis kiekvieną dieną auga. Reikia išsiaiškinti, kaip atsiranda ekonomikos nuostatos, kaip jas teisingai formuluoti ir klasifikuoti.

Įvadas

Ekonomiką sudaro ekonominės nuostatos. Ekonomiką galima apibrėžti kaip mokslą, kurį sudaro  ekonomikos principai, dėsniai, savybės, kriterijai, apribojimai, aksiomos ir kt. Kiekvieną išvardintą  ekonomikos nuostatą sudaro kategorijos. Kategorijos ( gr. kategorija-nurodymas ) - teorinės sąvokos, reiškiančios svarbiausius tikrovės atkūrimo aspektus. Kategorijos yra praktinį patyrimą teoriškai įprasminančios formos. Kategorijos įvardina  ekonomikos reiškinius. Kategorijos pateiktos ir nagrinėjamos vadovėiuose, žinynuose, enciklopedijose.Kategorijos yra susijusios tarpusavyje, nes  ekonomikos reiškiniai, kuriuos atspindi kategorijos yra susiję.

Sąryšių tarp kategorijų yra daug - aibė. Šie sąryšiai yra lyg tinklas arba medis, kadangi viena kategorija yra susijusi su keliomis kitomis kategorijomis, o šios - dar su kitomis. Kaip pavyzdį panagrinėkime kategoriją “investicija”. Investicija apibrėžiama kaip kapitalo įdėjimas į įmonę. Kapitalas gi yra visa tai, kas sukurta žmonių darbu ir naudojama galutiniam produktui gaminti. Įmonė yra gamybos ar prekybos ūkinis vienetas. Toliau reikėtų apibrėžti šias kategorijas: darbas, nauda, produktas, gamyba, prekyba, ūkis. Po to reikėtų apibrėžti kategorijas, įeinančias į ką tik paminėtų kategorijų apibrėžimus, ir t. t.

Failai:
FailasFailo dydisParsisiųsta
Parsisiųsti šį failą (ff0f31c4a690ff25cc5ce74cb9f3ecea.zip)Ekonomikos nuostatų modeliavimas166 Kb1
Neteisinga

 
Ekonomika Ekonomikos nuostatų modeliavimas
www.kvepalai.ltkvepalai.ltwww.spargalkes.ltspargalkes.ltwww.tytuvenai.lttytuvenai.lt