www.spargalkes.lt

Mobilaus veikimo principai

Dėl apsaugojimo ryšių sistemos nuo nesankcijuoto prisijungimo , ryšių sistemai naudojamas abonento indentifikavimo mechanizmas, kuris nustato abonento autentiškumą.

SIM kortelės informacijos pagalba , tarpusavio apsikeitimo informacijos tarp tinklo ir mobiliojo abonento , palaikomas abonento naudojimasis ryšio tinklu.

Abonento indentifikavimas vyksta sekančia tvarka.

Ryšio tinklas perduoda atsitiktinių skaičių RAND į mobilujį telefoną.Mobilusis telefonas apsprendžia atitikimą šaukimo SRES, naudodamas RAND , KI ir algoritmą A3.

Mobilusis aparatas pasiunčia iššifruotą atitikmenį SRES į tinklą , kurį pasitikrina tinklas.Jeigu abu skaičiai atitinka ,  tada mobilajam telefonui ledžiamas ryšio naudojimasis, priešingu atveju ryšys nutraukiamas ir indikatorius mobiliojo telefono turi parodyti , kad atpažinimas neivyko.Dėl slaptumo siunčiamų skaičių iš SRES yra užšifruojami SIM kortelėje.Neslapta informacija kaip Ki yra nešifruojama (nekoduojama) SIM kortelėje.

Apsaugojimui perduodamos informacijos per radio kanalus yra įvedami sekantys apsaugos būdai.Visi konfidicialūs pranešimai perduodami apsaugotu rėžimu.Kodavimo formavimo mechanizmas A8 saugomi modulyje SIM .Po priėmimo atsitiktinio skaičiaus RAND mobilusis aparatas analizuoja , išskyrus SRES taip pat šifravimo raktą   Ks.

Šifravimo raktas KC neperduodamas per radio kanalą.Kaip mobilusis telefonas taip ir tinklas išskaičiuoja šifravimo raktą , kuris naudojamas ir kitems mobiliems abonentams.Slaptumui išsaugoti išskaičiavimas rakto vyksta SIM kortelėje.

Be atsitiktinių skaičių RAND tinklas pasiunčia mobiliajam abonentui skaičių seką rakto šifruotei.

Šitie skaičiai tikrovėje yra surišti atitikmenėmi Kc , jie leidžia išvenkti neteisingo rakto.Skaičiai laikomi mobiliajame aparate , su kiekvienu pranešimu perduodami į tinklą.

Dėl šifravimo rėžimo nustatymo , tinklas perduoda mobiliajam abonentui komandą CMC (Ciphering Mode Comand).Po perdavimo šitos komandos , mobilusis aparatas pradeda naudoti esamus pas jo raktus ,pradeda koduoti ir dekoduoti pranešimus.

Failai:
FailasFailo dydisParsisiųsta
Parsisiųsti šį failą (156d48eca1a99b2c91f069899e5a3f02.zip)Mobilaus veikimo principai10 Kb1
Neteisinga

 
Elektronika Mobilaus veikimo principai
www.kvepalai.ltkvepalai.ltwww.spargalkes.ltspargalkes.ltwww.tytuvenai.lttytuvenai.lt