www.spargalkes.lt

Televizijos pagrindai

TV tai informacinė sistema skirta perduoti vaizdams ir garsams per atstumą, panaudojant radiodaþninius signalus eteriu ir kabeliais. TV sistemos sudaromos atsižvelgiant į žmogaus akių sandarą reagos ir vaizdo pojūčių savybes.  Akies priekinė dalis: ragena yra skaidri, už jos yra priekinės akies kamera, užpildyta skaidraus pusiau skistos medžiagos. Akį dengia neskaidri odena. Už kameros seka rainelė, kurios viduje yra anga - virdis. Virdis reguliuoja į akį patenkančios šviesos energijos kiekį. Už virdžio yra lęšiukas, projektuojantis stebimo objekto vaizdą į tinklainę. Lęšiuko forma kinta, keičiantis atstumu iki stebimo objekto, kuri pasireiškia kintant atstumui nuo 10 cm iki begalybės. Lęšiukas sufokusuoja stebimą objekto vaizdo tinklainėje. Tinklainė sudaryta iš galinių kurios pagal formą skirstome į stiebelius ir kūgelius. Jie yra sujungti su nervų sistema.

Stebeliai prie nervų sistemos prijungti grupėmis. Jie yra jautresni šviesai ir leidžia spręsti apie vaizdo įkaistą, tolstant nuo centrinės duobelės esančios tinklaineje, ant akies stebelių tankis didėja. Kūgelis sujungtas su atskira nervų skaidula. Todėl jie įgalina išskirti smulkias vaizdo detales, kugelių jautrumas šviesai yra mažesnis bet jautresnis spalvai ir įgalina spręsti apie spalvas. Kugelių tankis didžiausias centrinėje dobelėje ir aplink ją esančioje geltonoje demėje.

Spalva - kokybinis šviesos rodiklis, o skaistis- kiekybinis.Teisingai atkurti TV vaizdą galima tik suderinant TV sistemos techninę spcifiką sud. akies matomumo kreive. Žmogaus spalvų pojūtis priklauso nuo šviesos energijos patenkančios į akį iš stebimo objektų kiekio ir bangos ilgio. Bet kuris šviesos šaltinis objektyviai yra apibūdinamas trim pagrindiniais dydžiais:  skaistis B ,spalviniu tonu apibūdina spalvos savybės kuriom jis skiriasi nuo baltos spalvos.

Spalvinio tono skaistinė reikšmė atitinka į akį patenkančių šviesos spindulių spektrą vyraujantį dažnį. Tačiau tarp skaisčio ir spalvinio tono susidaro ryšys dėl žmogaus regėjimo savybių. Ta pati spalva esant įvairiam skaisčiui gali būti suvokiama skirtingai. Pvz.: balta spalva esant skirtiniam skaisčiui gali būti suvokiama ir šviesiai ir tamsiai. Spalvos grynumas - spektro spalvos dalis mišinyje su balta spalva.

Failai:
FailasFailo dydisParsisiųsta
Parsisiųsti šį failą (7b1bd7e3c4d7ee5bb4eb09c33f418b3c.zip)Televizijos pagrindai101 Kb3
Neteisinga

 
Elektronika Televizijos pagrindai
www.kvepalai.ltkvepalai.ltwww.spargalkes.ltspargalkes.ltwww.tytuvenai.lttytuvenai.lt