www.spargalkes.lt

Kokia Europos valiutinės sistemos kaina?

Geras išeities taškas  aptariant  bendros  valiutos  privalumus  yra  EV  (Europos valiutos)  Komisijos  pranešimas  (1990 ž.), kuris  buvo drąsus bandymas įvertinti galimus privalumus. Pranešime pažymima, kad pelnas, pašalinus valiutos svyravimą ir pakeitimo išlaidas, būtų 10 EUR bendro nacionalinio produkto (GDP). Iš esmės visa tai išplaukia dėl numanomo kapitalo kaštų “rizikos mokesčio” sumažinimo. Visas kitas pelnas atsiranda dėl bendros valiutos - padidėjusių kainų stabilumo (kas apima ir sustiprėjusį patikimumą), tvarkingesnės valstybinės finansų sistemos ir didesnio makroekonominio stabilumo.

Žinoma, svarbu pažymėti, kad kainų stabilumas, kuriam pranešime skiriama daug dėmesio, gali būti pasiektas su arba be EMU, kas yra dar patikimiau. Ar EMU padarys tuos privalumus labiau pasiekiamus yra politinės ekonomikos reikalas, kuri nėra aptariama Komisijos pranešime. Kokia bus Europos centrinio banko politika ir paskatinimas? Kokių įstatymų išleidimas, susijęs su tuo, turi būti aptartas dvylikos EU demokratinių įmonių? Nesuprantama, kodėl šie klausimai nebuvo sprendžiami Komisijos pranešime, bet atidėti į šalį.

Net jei jie būtų įtikinamai atsakyti, vis tiek liktų alternatyva patikimai įgyvendinti kainų stabilumą šalies priemonėmis. Šalies įgyvendinimo priemonės egzistuoja ir yra efektyviai taikomos daugelio OECD (Ekonominio Bendradarbiavimo ir Vystymo Organizacija) ekonominiuose ūkiuose, tokiuose kaip Vokietija Jungtinės Amerikos Valstijos ir Japonija. Iš esmės, jos apima keletą šalies nominalaus plano formų, kai pinigų pasiūla ar nominalios pajamos arba, paprasčiausiai, kainos elgsena su vykdymo pabaudomis, palydymas politinio proceso. Kitaip tariant, vyriausybės, kurios nesugeba numatyti priimtino infliacijos proceso, praranda balsus. Tai turėtų būti vienintelė efektyvi bausmė už makroekonomikos nesuvaldymą šiuolaikinėje demokratijoje.

Failai:
FailasFailo dydisParsisiųsta
Parsisiųsti šį failą (73b3082112badebac10808fdc2ecaa56.zip)Kokia Europos valiutinės sistemos kaina?11 Kb0
Neteisinga

 
Finansai Kokia Europos valiutinės sistemos kaina?
www.kvepalai.ltkvepalai.ltwww.spargalkes.ltspargalkes.ltwww.tytuvenai.lttytuvenai.lt