www.spargalkes.lt

Londonas (referatas)

Londonas - vienas didžiausių Europos miestų, jame gyvena du kartus daugiau žmonių negu Lietuvoje! Šis miestas įsidėstęs 79 km. į vakarus nuo Temzės upės žiočių. Šis miestas yra padalintas į dvi teritorijas: Mažasis Londonas ir  Didysis Londonas. Kiekviena teritorija turi daug įžymybių. Londonas - kultūros bei architektūrinių laimėjimų miestas. Tai augantis, aktyvus ir įvairus miestas su aukščiausios klasės restoranais, klubais, nesibaigiančiu naktiniu gyvenimu. Londone yra daugiau nei 300 galerijų bei puikus teatras.

Bokštų tiltas atidarytas 1894 metais, jo statyba truko aštuonerius metus. 1876 metais buvo nuspręsta, kad rytinei Londono daliai su sparčiai didėjančiu gyventojų skaičiumi reikalingas tiltas. Daugelį metų tai buvo vienintelis Londono tiltas per Temzės upę. Londonas augo ir tobulėjo, vėliau buvo pastatyta daugiau naujų tiltų.

Architektai, suprojektavę šį tiltą buvo Horace Jones ir John Wolfe Barry. Sunku patikėti, bet vien tilto "griaučiams" pastatyti buvo sunaudota daugiau nei 11 000 tonų plieno.

Tilto galingi varikliai pakelia sunkias tilto sekcijas vos per 1 minutę (86 laipsnių kampu). Tai leidžia praplaukti dideliems kroviniams bei kruiziniams laivams. Tiltas pakeliamas daugiau nei 700 kartus per mėnesį. Galima nemokamai pereiti šį tiltą ir pėsčiomis.

Big ben'as tai ne garsiojo Londono laikrodžio vardas kaip daugelis mano, iš tikrųjų tai 13 tonų svorio didžiulio varpo, kuris yra laikrodžio viduje, vardas. Varpas yra "St. Stephen" bokšte, kuris yra Parlamento Rūmų Šiauriniame gale. Pats varpas palyginus su Parlamento Rūmais nėra labai senas. Varpas pirmą kart suskambėjo 1859 metų gegužės 31 dieną.

Bokštas yra 97 metrų (320 pėdų) aukščio, o laikrodžio skersmuo - 7 metrai (23 pėdos). Laikrodžio rodyklės yra 4,3 metrų (14 pėdų) ilgio. Bokštas baigtas statyti 1859 metais ir tuo metu jo varpas buvo pats didžiausias Didžiojoje Britanijoje. Big Ben'as dar kartais vadinamas Laikrodžio Bokštu (Clock Tower).

Linksma istorija kaip  buvo pavadintas varpas :

Kai šis varpas buvo atgabentas į bokštą, Parlamentas surengė specialų posėdį, kad tinkamai pavadintų šį tuo metu didžiausią varpą. Buvo daugybė diskusijų ir prieštaravimų. Posėdžiui einant į pabaigą, itin apkūnus ir apvalus biurokratas Seras Benjaminas Hall, tarp kolegų vadintas Didžiuoju Benu, pasakė labai ilgą kalbą šia tema, o po šios kalbos vienas politikas Parlamente sušuko "Kodel nepavadinus šio varpo Didžiuoju Benu ?", posėdžio dalyviai pradėjo juoktis ir taip atsirado Big Ben'o pavadinimas.

Failai:
FailasFailo dydisParsisiųsta
Parsisiųsti šį failą (a1a02ea21c0cd002327db85151d2d070.zip)Londonas (referatas)156 Kb0
Neteisinga

 
Geografija Londonas (referatas)
www.kvepalai.ltkvepalai.ltwww.spargalkes.ltspargalkes.ltwww.tytuvenai.lttytuvenai.lt