www.spargalkes.lt

Kauno apskritis

Kauno rajonas – vienas iš šešių Kauno apskrities rajonų, beje pats didžiausias. Kauno rajonas tikrai vertas dėmesio, nes čia apstu įvairių parkų, įžymių medžių ir šiaip visokių gamtos paminklų.

Kaunas – vienas iš seniausių ir antras pagal dydį bei reikšmę Lietuvos miestas. Kauno įkūrėju laikomas legendinio Lietuvos Kunigaikščio Palemono sūnus Kūnas. Kurioje vietoje buvo Kūno pilis – neaišku. Remiantis metraščiais, atrodo, jog ji turėjusi būti Nemuno ir Nevėžio santakoje. Nuo Kūno vardo greičiausiai ir kilo Kauno pavadinimas.

Pažaislio parkas užima 201 hektaro plotą. Kauno Pažaislio parke ties rūmais kerojasi 500 metų ąžuolas, kurio aukštis siekia 20 m, o skersmuo 21 m. Ošia čia ir 100-130 metų pušys, iš kurių ne vienos aukštis siekia 27 m, o skersmuo – 80 cm. Ošia čia ir šimtametės eglės.

Vytauto parkas – sodas – 10 ha.

Šis parkas įsikūrė prieš 100 metų, čia galime aptikti įspūdingų ąžuolų, eglių, pušų ir įspūdingai baltų ir trapių gluosnių. Pamatysime čia ir 20-23 m europinių ir sibirinių maumedžių.

Lampėdžių liepos skersmuo 2m, aukštis 24m. Jos auga Lampėdžiuose, Romuvos gatvėje prie namo Nr.87. Penkios liepos, kurios, spėjama, buvo pasodintos arba pasėtos, vėliau suaugo į vieną kamieną.

1968m Lampėdžių liepa paskelbta gamtos paminklu.

Prienų rajonas vienas iš 6 Kauno apskrities rajonų, jis užima pietinę apskrities dalį, išsidėstęs abipus Nemuno. Pagal savo geografinę padėtį Prienai ir didžiulė Nemuno vidurupio atkarpa yra pačiame rajono centre. Nemunas vingiuodamas sukuria nepakartojamus gamtos vaizdus. Dėl tokių įspūdingų vaizdų šis rajonas ir išsiskiria iš kitų Lietuvos rajonų ir pelno sau didžiausią šlovę.

Aukščiausia Lietuvos eglė (skersmuo 85 mm aukštis 45 m) auga Prienų miškų urėdijos Prienų girininkijos 90 kvartale. Eglė dailiai nuaugusi, spėjama, jog jos amžius siekia net 300 metų. 1971 m ji buvo paskelbta gamtos paminklu. Gaila, bet pastebėta , kad eglės viršūnė pradeda džiūti.

Failai:
FailasFailo dydisParsisiųsta
Parsisiųsti šį failą (f15d99cb4eb187a222becf4295386390.zip)Kauno apskritis5 Kb2
Neteisinga

 
Geografija Kauno apskritis
www.kvepalai.ltkvepalai.ltwww.spargalkes.ltspargalkes.ltwww.tytuvenai.lttytuvenai.lt