www.spargalkes.lt

Informacijos perdavimas. Diskretieji ir tolydieji dydžiai

Pranešimas - konkreti informacijos išraiška. Pranešimai gali būti perduodami įvairiais signalais : šviesa, garsu, kvapu, temperatūra, radio bangomis, elektros srove ir t.t. Tas pats pranešimas gali būti perduodamas įvairiais signalais. Bet tuo pačiu signalu galima perduoti įvairius pranešimus. Tai priklauso nuo išankstinio susitarimo. Asmuo siunčiantis pranešimą vadinamas siuntėju, o asmuo priimantis pranešimą vadinamas gavėju.

Siuntėjas ir gavėjas turi būti iš anksto susitarę kokiu signalu bus perduota informacija: 1. Praneðšmai gali būti siunčiami tik tokiais signalais kuriuos gali perduoti siuntėjas ir gavėjas. Pvz. : beraštis negali parašyti nei perskaityti, o kurčias negali girdėti. 2. Pranešimus nešantys signalai pakeliui nuo siuntėjo iki gavėjo gali būti keičiami kitos rūšies signalais. Ir siuntėjui, ir gavėjui svarbūs tik galutiniai signalai. Pvz. : kalbėdami telefonu mes galime sužinoti kuriais signalais perduodami mūsų tariami žodžiai. 3. Pranešimai tam tikru būdu  koduojami. Siuntėjas ir priėmėjas turi tą patį kodą, kad vienodai suprastų pranešimą. Pvz. : susikalbėti du pašnekovai gali vartodami tą pačią kalbą. Signalo prigimtis fizinė, todėl jį galima išmatuoti bei nustatyti apibūdinančiais dydžiais. Jie ir panaudojami pranešimui išreikšti. Pagal išraiškos būdą dydžiai yra skirstomi į tolydžiuosius ir diskrečiuosius.

Failai:
FailasFailo dydisParsisiųsta
Parsisiųsti šį failą (82ca37ad8afc59e13562be994282007d.zip)Informacijos perdavimas. Diskretieji ir tolydieji dydžiai4 Kb0
Neteisinga

 
Informatika Informacijos perdavimas. Diskretieji ir tolydieji dydžiai
www.kvepalai.ltkvepalai.ltwww.spargalkes.ltspargalkes.ltwww.tytuvenai.lttytuvenai.lt