www.spargalkes.lt

Powerpoint apie PC

Kompiuterių našumas

AMD įvestas ekvivalentinis rodiklis primena rodiklį Performance Rating (PR), kuris buvo įvestas 1996 metais (firmos AMD, IBM, Cyrix, SGS-Thomson).

Jos kėlė tokius tikslus: 1. Pasiūlyti gamintojų plačiai pripažįstamą ir lengvai suprantamą procesorių našumo įvertinimo metodą; 2. Pateikti lengvai suprantamą vartotojams vieną skaičių, apibūdinantį našumą vykdant programas, vietoje dažnio (MHz) ir procesoriaus architektūros apibūdinimo; 3. Pasiekti, kad jį plačiai pripažintų procesorių gamintojai, sistemų pardavėjai, spauda ir vartotojai.

PR rodiklis gyvavo neilgai, nes jo neparėmė Intel.

Dabar gi Intel  pripažindama, jog dažnis nėra absoliutus našumo rodiklis, ketina vėl grįžti prie savo procesorių reitingavimo. Naujasis rodiklis turėtų atsižvelgti ne tik į dažnį, bet ir į kešo talpą bei magistralės spartą. Pavyzdžiui, Pentium 4 šeimos viduje bus lengviau skirti senesniojo Northwood branduolį turinčio 2.6GHz Pentium 4 su 512KB kešu ir 533MHz magistrale galimybes, lyginant su naujesniu Prescott 2.8GHz procesoriumi su 1MB kešu ir 800MHz magistrale.
 
Informatika Powerpoint apie PC
www.kvepalai.ltkvepalai.ltwww.spargalkes.ltspargalkes.ltwww.tytuvenai.lttytuvenai.lt