www.spargalkes.lt

DES algoritmas, duomenų apsaugos laboratorinis darbas

Principas. Koduojant DES metodu, duomenys yra imami 64 bitų (8 baitų) porcijomis ir užkoduojami su šį bitų (7 baitai) raktu, taip gaunama 64 bitų koduota informacija. Atkodavimui naudojamas tas pats algoritmas su tuo pačiu raktu.

Saugumas

1. Rakto nulaužimo sunkumai. Su 65 bitų ilgio raktu įmanomos 256, t.y. 7.2x1016 , galimų raktų variantų. Perrenkant iš eilės visus galimus raktus, atspėtume, sakykim, patikrinę pusę visų raktų, net ir tokiu atveju, jei kiekvieną variantą patikrintume per 1 mikrosekundę, paieškos užtruktų daugiau nei 1000 metų. Naudojant naudojant dideles sistemas iš daug paieškos mikroshemų, įvairias technologijas, paieškos laiką galima sutrumpinti iki kelių valandų, tačiau tokios sistemos yra brangios, o ir pats ieškojimas 1993 m duomenimis kainuoja apie 500 000 $.

2. Nulaužimo automatizavimo sunkumai. Tačiau net tuo atveju, jei ir bus galimybė, perrinkti visus galimus variantus, nėra garantijos, kad  informaci9ja bus iš šifruota. Problema , kaip patikinti , ar su šiuo raktu iššifruota informacija yra ta, kuri buvo užšifruota, t.y. ar raktas parinktas teisingas. Jei koduojama tekstinė informacija, problema mažesnė. Galima užduoti dažniausiai pasikartojančių tos kalbos žodžių paiešką.Tačiau , jei informacija yra ne tekstas, o programa, skaitmeninė informacija, suarchyvuotas ar užkoduotas failas, paieškos automatizacija praktiškai neįmanoma. Yra kuriamos teorijos, įvairūs kriptoanalizės metodai, tačiau efektyvių metodų dar nėra.

Failai:
FailasFailo dydisParsisiųsta
Parsisiųsti šį failą (614ff94faed1e1f74974a0793774c040.zip)DES algoritmas, duomenų apsaugos laboratorinis darbas112 Kb0
Neteisinga

 
Informatika DES algoritmas, duomenų apsaugos laboratorinis darbas
www.kvepalai.ltkvepalai.ltwww.spargalkes.ltspargalkes.ltwww.tytuvenai.lttytuvenai.lt