www.spargalkes.lt

Mėgėjiškas Fido tinklas kaip mikrovisuomenės modelis

Gyvename nuostabiais laikais - į visas gyvenimo sritis veržiasi naujos technologijos, daugiau ar mažiau keičiančios kiekvieno iš mūsų aplinką, pomėgius, įpročius. Technologinė pažanga įsiskverbia visur, tačiau bene labiausiai tai jaučiama komunikacijų sferoje. Per kelis paskutinius amžius ryšius ir komunikacijas krėtė viena revoliucija po kitos. Nuo pirmųjų rankiniu būdu spausdintų laikraščių ir raitų kurjerių vos per kelis šimtus metų ateita į telegrafo, telefono, radijo, spalvotos televizijos, palydovinio ryšio ir galiausiai pasaulinių kompiuterinių tinklų erą.  Turint galvoje, kokį didelį poveikį technologinė pažanga darė ir daro visoms žmogaus gyvenimo sritims, nenuostabu, kad pokyčiai komunikacijų sferoje tapo pagrindu naujiems bendravimo būdams. Kadaise laiškas į kitą šalį ar žemyną keliaudavo savaites, mėnesius ar net metus. Šiandien elektroninio pašto pagalba susisiekti su kitu pasaulio kraštu galima per keliasdešimt sekundžių. Taip smarkiai išaugęs informacijos perdavimo greitis leidžia pačios informacijos perduoti žymiai daugiau ir naudoti komunikacijas tokiais tikslais, apie kuriuos mūsų protėviai net nesvajojo.

Galima būtų ilgai kalbėti apie technikos pažangą ir jos padarinius, tačiau mus domina ne tiek techninis, kiek sociologinis požiūris į perversmą komunikacijų srityje. Šiandien tūkstančiai ir milijonai viso pasaulio žmonių bendrauja naudodami kompiuterinius tinklus. Kokie dėsniai veikia šiuose tinkluose? Kiek “elektroninė visuomenė” skiriasi nuo įprastinės?

Ieškodami atsakymų į šiuos klausimus, nagrinėsime vieną iš tūkstančių elektroninių tinklų - mėgėjišką Fido tinklą (FidoNet). Pirmoje darbo dalyje, per daug nesigilindami į technines detales ir tinklo topologiją, trumpai apžvelgsime FidoNet veikimo principus ir struktūrą. Tada pereisime prie mus dominančių klausimų ir pažvelgsime į FidoNet kaip į mikrovisuomenę.

Failai:
FailasFailo dydisParsisiųsta
Parsisiųsti šį failą (42326d78906ef539764d2b2fb52682d8.zip)Mėgėjiškas Fido tinklas kaip mikrovisuomenės modelis16 Kb0
Neteisinga

 
Informatika Mėgėjiškas Fido tinklas kaip mikrovisuomenės modelis
www.kvepalai.ltkvepalai.ltwww.spargalkes.ltspargalkes.ltwww.tytuvenai.lttytuvenai.lt