www.spargalkes.lt

Kompiuteris ar gera knyga?

Informacija-tai žinios, kurias galima perduoti, priimti, įsiminti. Pastaruoju metu jos kiekiai smarkiai išaugo, tad nebeužtenka įprastų priemonių jai išsaugoti. Anksčiau ir dabar naudojamos knygos jau prarado dominuojantį vaidmenį duomenų kaupimo technologijose. Jos tapo nebe vienintelis informacijos šaltinis, o laisvalaikio praleidimo būdas. Taip įvyko dėl dviejų priežasčių-knygos turi blogą ypatybę, senti ir informacija jose pateikta nesuklasifikuotai, sunku atsirinkti būtent tai, ko reikia. Nieko panašaus nesutiksite kompiuteryje.

Tai yra universalus prietaisas, kaupiantis žinias, atliekantis skaičiavimus ir t.t. visos jo galimybės toli gražu neatskleistos. Šio įrenginio pagalba mums atsiveria didžiulis, iš viso pasaulio surinktų, pastoviai atnaujinamų, duomenų šaltinis. Tačiau čia nerasit romanų, detektyvų ar kitokios literatūros, čia taipogi nėra bereikalingų sakinių, frazių ar netgi žodžių-viskas yra suspausta iki minimumo. Taip daroma tam, kad asmenys norintys surasti tai, kas juos domina, tai galėtų atlikti kuo greičiau. Internetas yra skubančių žmonių pasaulis, kuriame nėra vertinami jausmai ar emocijos, tai pasaulis, kuriame informacija stovi pirmoje vietoje.

Kai buvo išrasta televizija skeptikai pranašavo galą knygoms, bet taip neįvyko, dabar, kai potencialus priešininkas yra kompiuteris išsigąsti tikrai nėra ko. Žmonės, ėję į bibliotekas, ir toliau tai darys, tie, kuriems skaitymas būdavo nemaloni būtinybė, ir ateity sėkmingai dirbs savo darbą. Tačiau vaikai, kurie tik pradės skaityti, yra tikrai dideliame pavojuje, nes televizijos pagalba jiems yra peršamas jau “sukramtytas” produktas. Taip jie atpratinami  nuo galvojimo, ir perskaičius literatūros kūrinį jiems jis gali pasirodyti nesuprantamas niekalas. Jo reitingai ir nuo jų dydžio priklausantys pinigai-svarbus dalykas, bet jeigu ir toliau bus rodomos apgailėtinos publicistinės laidos, pigios Lotynų Amerikos muilo operos ir morališkai pasenę amerikiečių filmai.

Failai:
FailasFailo dydisParsisiųsta
Parsisiųsti šį failą (ec2e521df89f748da062108f4de51946.zip)Kompiuteris ar gera knyga?4 Kb1
Neteisinga

 
Informatika Kompiuteris ar gera knyga?
www.kvepalai.ltkvepalai.ltwww.spargalkes.ltspargalkes.ltwww.tytuvenai.lttytuvenai.lt