www.spargalkes.lt

Garso apdorojimo sistemų programinės įrangos analizė. Takas/yahooligans paieškos sistemos

Įvadas

Teorinėje darbo dalyje trumpai yra apžvelgti ir palyginti nacionaliniai bei tarptautiniai serveriai, on-line bei of-line serveriai. Aptarta jų privalumai ir trūkumai, galimybės. Toliau pagrįstos pasirinktos priemonės paieškoms atlikti. Sekančioje dalyje yra smulkiau aprašytos dvi paieškos sistemos – tarptautinė “yahooligans” ir nacionalinė “Takas”. Čia yra išnagrinėtos jų visos galimybės, veikimo principai, jų trūkumai.

Analitinėje dalyje yra pateiktos garso apdorojimo sistemų programinės įrangos analizė. Taip pat šioje dalyje yra pateiktas temos pagrindimas, kodėl pasirinkta, aktualumas, kokie yra tikslai, uždaviniai, paaiškinta, kaip buvo atliktos konkrečios paieškos. Sekanti dalis yra išvados. Jos yra parašytos tik pagal temą. Jose aptarta, kaip man pavyko atsakyti į keliamus darbo tikslus, uždavinius. Minima tai, ką aš naujai pastebėjau, ar šios temos rašymas man buvo naudingas ar ne. Toliau yra pateiktas literatūros sąrašas ir priedai. Priedai yra sudaryti iš sąrašo šaltinių, kuriais aš daugiausia rėmiausi rašydamas savo darbą.

Tarptautinės, nacionalinės paieškų sistemos

Tarptautinėse ir nacionalinėse paieškos sistemose paieška vykdoma parašius raktinius žodžius. Kai kuriose nacionalinėse galima pasirinkti anglų kalbą. Daugumoje nacionalinių ir tarptautinių paieškos sistemų būna nuorodos į tam tikrus informacijos šaltinius, svarbius dokumentus, t. y. pateikta lankomiausių TOP. Taip pat nacionalinėse paieškos sistemose galima pasirinkti ir tarptautines paieškos sistemas. Tarptautinėse paieškos sistemose kartais tik būna nuoroda į kokią kitą paieškos sistemą. Ir tai yra nacionalinių paieškos sistemų privalumas. Tačiau jos turi ir trūkumą. Ne visos nacionalinės paieškos sistemos turi pagerintą paiešką. Tai yra žymiai patogiau jei sunku rasti norima dokumentą ar jį sunku išsirinkti iš gausybės pateiktų.

On-line, Off-line

On-line paieškos sistema naudotis yra labai patogu. Tik pateikus užklausą – tuojau pat gaunama ieškoma informacija. Naudojantis of-line paieškos sistema, pateikus užklausą, reikia palaukti ilgiau kol bus gaunami atsakymai. On-line paieškos sistemą galima išsaugoti paspaudus “File” meniu mygtuką “Save as”. Tuomet išsaugotą failą galima atidaryti kompiuteryje, kuriame nėra interneto tinklo. Taip tampa labai patogu naršyti po išsaudotą puslapį. Tik čia deja nepavyks ieškoti dokumentų su pagal užklausą naudojantis “Search” mygtuku.


 
Informatika Garso apdorojimo sistemų programinės įrangos analizė. Takas/yahooligans paieškos sistemos
www.kvepalai.ltkvepalai.ltwww.spargalkes.ltspargalkes.ltwww.tytuvenai.lttytuvenai.lt