www.spargalkes.lt

Funkcijų vartojimo pagrindai

Funkcijų grupės

Funkcija (function) yra speciali koduota komanda, skirta formulėms sudaryti. Ji iš esmės palengvina tipinių veiksmų užrašymą, nes nereikia nurodinėti ilgų instrukcijų.

Microsft Excel turi daugiau kaip 300 funkcijų. Jos sąlygiškai suskirstytos į grupes: datų (date) ir laiko (time) funkcijos; dinaminių duomenų mainų (DDE - dynamic data exchange) ir išorinės (external) funkcijos; duomenų bazių (database) ir sąrašų analizės (list management) funkcijos; finansinės (financial) funkcijos; informacinės (information) funkcijos; inžinerinės (engineering) funkcijos; loginės (logical) funkcijos; paieškos (lookup) ir koordinačių (reference) funkcijos; matematikos (math) ir trigonometrijos (trigonometry) funkcijos; statistinės (statistical) funkcijos; teksto (text) funkcijos.

Funkcijos sintaksė

Funkcijos užrašymo tvarka yra vadinama funkcijos sintakse. Visoms funkcijos būdinga ta pati sintaksė: 1. pirmiausia rašomas funkcijos vardas - nesvarbu didžiosiomis ar mažosiomis raidėmis; 2. jei reikia, po vardo skliaustuose pateikiami argumentai; 3. jei yra daugiau kaip vienas argumentas, jie skiriami kabliataškiais; 4. argumentai turi būti pateikti griežtai nustatyta tvarka; 5. tarp lygybės ženklo ir funkcijos vardo negali būti tarpų (tarpai gali būti tarp argumentų ir kairiojo skliausto ar kabliataškio, bet jie nebūtini).

Failai:
FailasFailo dydisParsisiųsta
Parsisiųsti šį failą (f31ae4ea2fa75b5ffa27c09c6ee3a5fc.zip)Funkcijų vartojimo pagrindai128 Kb1
Neteisinga

 
Informatika Funkcijų vartojimo pagrindai
www.kvepalai.ltkvepalai.ltwww.spargalkes.ltspargalkes.ltwww.tytuvenai.lttytuvenai.lt