www.spargalkes.lt

2000 metų Informatikos egzamino klausimai, atsakymai, užduotys

Informacija - tai žinios kurias galime perduoti, priimti, įsiminti. Ją gauname iš aplinkos ir pasiekiame jutimo organais. Pvz. : Suskamba durų skambutis - žinau, jog kažkas atėjo; perskaitę laikraštį sužinom, kas naujo pasaulyje. Informacija padeda pašalinti nemoksliškumą. Ankstesniais amžiais buvo universalūs žiniuoniai. Dabar mokslininkas negali sutalpinti į galvą visų savo srities žinių. Kaip susidoroti su tokiu informacijos srautu ? Reikalingi kompiuteriai, nes žmogus jau nebepajėgus sukišti tokį didelį informacijos kiekį. Gyvenime mes nuolat susiduriam su informacija, tai yra, įvairiomis žiniomis, kurias gauname iš mus supančio pasaulio.

Informacija saugoma, perduodama, apdorojama. Jau senovėje svarbios žinios buvo užrašomos molinėje plytelėje, akmenyse, vėliau ant popieriaus lapo, knygose. Raštas - taip pat tinka informacijos perdavimui. Vieno žmogaus parašyto tekstą perskaito kitas. Rašytinę informaciją perduoda paštas, knygynai, bibliotekos. Vėliau atrastas greitesnis perdavimo būdas - tai elektrinės ir elektroninės ryšio priemonės : faksas, telefonas, televizija, radijas. Dar vėliau imta ieškoti ekonomiškesnių ir patikimesnių būdų. Šio šimtmečio viduryje atsirado naujas mokslas - informacijos teorija (pradininkas Klaudijus Šenonas). Gautą informaciją nuolat lyginame, darome išvadas, kuriame hipotezes. Šį protinį darbą galime laikyti informacijos apdorojimu, o smegenis - informacijos apdorojimo fabriku, turinčiu saugyklą - atmintį. Protinio darbo automatizavimui buvo sukurtos skaičiavimo mašinos. Skaičiavimas - irgi informacijos apdorojimas. Dabartinės mašinos gali įvairiai apdoroti informaciją : versti iš vienos kalbos į kitą, iš pateiktų ligos simptomų nustatyti diagnozę, žaisti šachmatais, užsakyti lėktuvo bilietą ir t.t. Šios mašinos vadinamos KOMPIUTERIAIS. Informatika - mokslas apie informaciją, jos perdavimą, kaupimą, saugojimą ir svarbiausia apdorojimą. Mes daug girdime apie kompiuterius, apie jų nuostabiausias galimybes. Vėliau ar anksčiau tauta vis tiek susidurs su kompiuteriais.Informatika padeda suvokti kokius darbus ir kaip gali atlikti kompiuteris. Kompiuteris skirtas informacijai apdoroti (įvairūs skaičiavimai, kūrimas mokslinių duomenų apie įvairius objektus, kaupimas, rūšiavimas). Vadinasi, reikia turėti nors minimalų supratimą apie informaciją, jos apdorojimo dėsnius. Tos informacijos apdorojimo pagrindas - algoritmai. Tada reikia suvokti algoritmus, mokėti juos sudaryti ir suprasti kitų sudarytus. Visa tai nagrinėja informatikos mokslas.

Failai:
FailasFailo dydisParsisiųsta
Parsisiųsti šį failą (02ea6bfdaba3c6d21510ffe1cfc51a19.zip)2000 metų Informatikos egzamino klausimai, atsakymai, užduotys36 Kb0
Neteisinga

 
Informatika 2000 metų Informatikos egzamino klausimai, atsakymai, užduotys
www.kvepalai.ltkvepalai.ltwww.spargalkes.ltspargalkes.ltwww.tytuvenai.lttytuvenai.lt