www.spargalkes.lt

Grafikos elementų paruošimas publikavimui internete

Šiame modulyje kalbama apie grafinių multimedijos elementų kūrimą bei apdorojimą. Pagrindiniai dalykai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, yra failo dydis (failo dydžio ir kokybės santykis) ir failų formatų standartai. Kuo daugiau vietos diske užima failas, tuo ilgiau jis siunčiamas į vartotojo kompiuterį. Jei norite, kad jūsų tinklalapius galėtų matyti kuo daugiau žmonių, stenkitės naudoti tik standartinius failų formatus, nes Interneto naršyklės (programos) „supranta” tik tam tikrus failų formatus.

Kadangi naudojant paveikslėlius ir kitus multimedijos elementus ilgėja tinklalapio siuntimo laikas, šios priemonės naudotinos tik gerai apgalvojus. Tinklalapį perkrauti grafikos elementais yra tokia pat blogybė kaip ir visiškai jais nesinaudoti. Viename šio kurso skyriuje kalbama apie atvaizdų skaitmenizavimą – paveikslėlių bei trimačių objektų skenavimą plokščiaisiais skeneriais. Dažniausiai tinklalapiuose vartojami grafikos elementai yra statiniai paveikslėliai bei GIF animacija.

Statinių paveikslėlių formatai

Formatas – tai taisyklių rinkinys, failo kodavimo sistemos apibrėžimas. Formatai naudojami tam, kad sukurtą failą galėtų peržiūrėti ir kiti žmonės kitame kompiuteryje. Tai lyg kalbėjimas viena kalba. Jei žinote failo formatą – žinote, kokią programą naudoti jam peržiūrėti, redaguoti ir t.t. Jei nebūtų failų formatų, nebūtų įmanoma kaupti informaciją ir ja keistis. Failų formatų yra labai daug. Kai kurie jų naudojami tik specifinėms užduotims atlikti ir nėra plačiai paplitę, tačiau yra ir standartinių failų formatų, kuriuos naudoja daugelis programų. Tai TXT ir DOC formatai tekstiniams failams koduoti, TIFF, PICT formatai spausdinti skirtiems vaizdams, GIF ir JPEG formatai Interneto grafikai vaizduoti.

Failai:
FailasFailo dydisParsisiųsta
Parsisiųsti šį failą (2b882bcd6110dabed670d39bbdc02927.zip)Grafikos elementų paruošimas publikavimui internete382 Kb1
Neteisinga

 
Informatika Grafikos elementų paruošimas publikavimui internete
www.kvepalai.ltkvepalai.ltwww.spargalkes.ltspargalkes.ltwww.tytuvenai.lttytuvenai.lt