www.spargalkes.lt

Informatika. Geležies šperos

Magistralių istorija

Magistralinė struktūra buvo jau seniai. IBM tipo kompiuteriai atsirado 1981 m. Buvo naudojama ISA (industry standart architecture) magistralė. Ji buvo pagrindinį ir išgyveno iki dabarties. Tačiau dabar jau retai sutinkama. Magistralės charakterizuojamos: 1. DM plotis (bitais); 2. AM plotis; 3. Magistralės darbo dažnis. ISA (16 bitų, AMP = 24 bitų, DD = 8MHz). Augo procesoriaus dažnis (32 bitai). ISA magistralė nebetempė. MCA (micro channel architecture) magistralė – mikrokanalas – (DD = 10 MHz, 16 bitų, 32 bitų, AMP = 32 bitai). Atitiko to laiko procesoriaus reikalavimus. Trūkumas – visai nesuderinta su ISA. EISA magistralė (extended...) tikslas – kad MCA neįsitvirtintų. EISA suderinama su ISA (8 MHz, 32 bitų.). Kurį laiką naudojama serveriuose. Prasidėjo vietinių magistralių era.

Vietinė magistralė (Lockal bus)

Atsirado, nes vystantis kompiuteriams atsirado – išryškėjo įrenginiai, kurie dirba lėtai ir kuriems nereikia greito darbo. Greitai veikti turi procesorius, vaizdo valdiklis (eina dideli informacijos srautai), magnetinsi diskas (reikai greito duomenų apsikeitimo su procesorium), atmintis. Pagrindinės magistralės (EISA, ISA...) naudojamos lėtiems įrenginiams aptarnauti – tai garso korta, klaviatūra, t.t. ISA magistralė išliko iki šių dienų lėtiems įrenginiams. Greitieji įrenginiai jungiami prie vietinės magistralės, kuri yra greitesnė.

VESA VL (VL-BUS) – (videoelektronų standart asotiation). Užsiima vaizdo sistemos standartizavimu. Ji atsirado, kai buvo naudojami 486 procesoriai (tuo metu patys greičiausi) ir labiau buvo prie jų ir pririšta. Vėliau buvo išstumta. Galėjo dirbti su 32/64 bitais. Pentiumai turi 64 bitų magistralę. Ši magistralė buvo nustota naudoti, nes atsirado PCI 16-64 MHz, tačiau jei kalba eina apie praplėstus lizdus (ką galima prijungti), tai dažnis čia buvo mažesnis ir nesiekė 66 MHz, o tik 40-50 MHz. 264 MB/s – maksimali teorinė pralaida, bet vidutiniškai per ilgą laiko tarpą tiek negausime. Jei įjungsime 64 bitų įrenginį, jis dirbs, bet dirbs dvigubai lėčiau. Dirbs ir 32 bitų įrenginys. Yra unikali.

Failai:
FailasFailo dydisParsisiųsta
Parsisiųsti šį failą (3bdcff7f024d0c6816d873b13bba8d00.zip)Informatika. Geležies šperos51 Kb0
Neteisinga

 
Informatika Informatika. Geležies šperos
www.kvepalai.ltkvepalai.ltwww.spargalkes.ltspargalkes.ltwww.tytuvenai.lttytuvenai.lt