www.spargalkes.lt

Generolas Hanibalas

Nuo III a. vidurio iki II a. vidurio, Kartagina buvo įsivėlusi į karus su Roma. Karai, vadinami Punų karais, tarp šių dviejų valstybių baigėsi visišku Kartaginiečių sutriuškinimu. Kartaginiečių gretose, tuo sunkiu metu, pasižymėjo Generolas Hanibalas. Hanibalas buvo didžiojo Kartaginiečių karvedžio Hamilkaro Borkos sūnus.

Pagal Polibijų ir Liucijų, šių istorikų darbai yra pagrindiniai šaltiniai, iš kurių sužinome apie Hanibalą, garsaus karvedžio sūnus dar vaikystėje Ispanijoje prisiekė ginti tėvynę nuo priešų. Jo gyvenimas nuo tėvo 229/228 iki pačio 183 m. pr. Kr. mirties buvo nuolatinė kova su Roma. Pirmasias pamokas 221 m. pr. Kr., kaip reikia vesti karą, Hanibalas gavo iš Hamilkaro žento ir įpėdinio, Hadsdrubalo.

Po tėvo mirties Hanibalas tapo vyriausiu Kartaginiečių vadu. Ir vedęs Ispanijos princesę jis ėmėsi valdyti Ispaniją. Savo valdžion jisai pajungė dauguma pavienių genčių. Užėmė Olandijos sostinę Altėją; 221 m. pr. Kr., statant uostą Kartacheną, jisai sutriuškino Vakėjus. 219 m. pr. Kr. Hanibalas puolė Saguntą, nepriklausomą Iberijos miestą prie Ebro upės. Pagal Romos ir Kartaginos sutartį, iki I Punų karo, ties Elbru Iberijos pusiasalyje Kartaginiečių įtakos zona baigėsi. Nors Saguntas buvo Elbro pietuose, bet Romėnams, kurie palaikė glaudžius ryšius su šiuo miestu, ši Kartaginiečių ataka buvo kaip įššūkis karui. Taip kilo II Punų karas.

219 - 218 m. pr. Kr. žiemą Hanibalas praleido Kartachenoje. Bet jis tuščiai laiko neleido, o krupščiai ruošėsi žygiui į Italiją. Hadsdrubalą pasiuntė ginti Ispanijos ir Šiaurinės Afrikos dalies, 218 m. pr. Kr. balandžio arba gegužės mėnesį Hanibalas persikėlė per Elbrą ir nužygiavo į Pirėnus. Jo armiją sudarė 90,000 pėstininkų, 12,000 kavalerijos ir daygybė dramblių. Pakeliui į Pirėnus įvyko keli sisirėmimai su vietinėmis gentimis. Tokie susirėmimai atnešė tik nuostolių.

Failai:
FailasFailo dydisParsisiųsta
Parsisiųsti šį failą (de4f71de749120835d0f91126e866fa8.zip)Generolas Hanibalas57 Kb0
Neteisinga

 
Istorija Generolas Hanibalas
www.kvepalai.ltkvepalai.ltwww.spargalkes.ltspargalkes.ltwww.tytuvenai.lttytuvenai.lt