www.spargalkes.lt

Kūno kultūra

Kineziterapija

Kineziterapija - gydymas judesiu (lot.kinezis _ judesys, terapia _ gydymas) - yra viena pagrindinių reabilitacijos priemonių. Tinkamas judesys padeda pagerinti ir išlaikyti kaulų ir raumenų, širdies kraujagyslių ir kitų sistemų funkcinę būklę. Sudarant ligoniams kineziterapijos priemonių planą, būtina įvertinti ne tik bendrą ligonių būklę,  biosocialinių funkcijų sutrikimus, bet ir pakenktų organų ar sistemų būklę. Terminas “reabilitacija” medicinoje pirmą kartą pavartotas 1946m., tada pradėtos kurti ir pirmosios reabilitacijos tarnybos. Jų atsiradimui turėjo įtakos pačių neįgaliųjų judėjimas už savo teises. Invalidumo priežastys nevienodos: besivystančiose šalyse invalidumo augimą skatina prasta mityba, infekcinės ligos, o išsivysčiusiose šalyse vyrauja nelaimingi atsitikimai, lėtinės somatinės ligos, alkoholizmas ir narkomanija.

 

Skaityti daugiau...
 

Kūno kultūros paskirtis

Kūno kultūra - svarbi bendrosios asmens ir visuomenės kultūros dalis, glaudžiai susijusi su kitomis kultūros sritimis, ypač su sveikatos stiprinimu ir sportu. Ji padeda siekti fizinės, psichinės ir dvasinės asmens darnos, t.y. stiprina įvairaus amžiaus žmonių sveikatą. Kūno kultūra atveria galimybę patirti išlavinto, stipraus ir sveiko organizmo, kūno ir judesių grožio keliamą džiaugsmą, kuria prielaidas asmens saviraiškai ir savirealizacijai. Apimdama įvairias asmens fizinio aktyvumo raiškos formas, kūno kultūra sudaro sąlygas asmeniui pažinti save ir ugdyti fizinę bei dvasinę ištvermę reikalingą kritinėse situacijose, individualumą, tikėjimą sėkme siekiant fizinės bei dvasinės sveikatos.

Skaityti daugiau...
 

Asmeninės programos tikslai bei pagrindai

Treniravimo principai

Siekiant lavinti organizmas turi būti, iki tam tikro lygio,"perkraunamas":

* Fizinis apkrovimas turi sukelti stresą organizmui (paprastai naudojama apie du trečdalius pajėgumo nuo maksimalaus)
* Organizmas prisitaiko prie krūvio, todėl reikia laipsniškai didinti apkrovimus
* Apkrovimas priklauso nuo intensyvumo (raumenų įtampos), trukmės (kartojimų skaičiaus), treniruočių pasikartojimo.

Skaityti daugiau...
 

Raumenų masės ir jėgos didinimui skirtų produktų klasifikacija

Produktų klasifikacija padės greičiau išsirinkti norimą produktą.Klasifikacija yra sąlyginė, nes kai kurie produktai gali būti naudojami kaip raumenų masės ir jėgos didinimui, taip ir antsvorio problemoms spręsti.Tai pasakytina apie Prostar Whey Protein, Amino 2000 ir BCAA.Šie trys produktai dažnai vartojami didinant raumenų masę ir jėgą, tačiau jie vis dažniau sėkmingai vartojami antsvoriui mažinti, tuomet, kada yra laikomasi griežtos dietos.

Skaityti daugiau...
 

Įvairaus amžiaus žmonių kūno kultūra

Priešmokyklinio amžiaus vaikų kūno kultūra

1. Kūno kultūra - pramoga,  aktyvus poilsis, šventė. Vaikų darželis - pirmoji vaiko kūno kultūros mokykla. Čia mažylis susipažįsta su sporto abėcėle, įpranta sistemingai mankštinti kūną, patiria fizinių pratimų emocinį džiaugsmą. Čia vaikas susipažįsta su higienos reikalavimais, įgyja elementarius higie¬nos įgūdžius, išmoksta saugoti sveikatą. Vaizdžiai kalbant, vai¬ku darželis tai durys į sveiką, kūrybingą gyvenimą. Auklėtojai iškyla svarbus uždavinys- įskiepyti vaikams meilę kūno kultūrai. Tai nėra taip sunku, jeigu auklėtoja pati mėgsta sportą, supranta fizinių pratimų reikšmę vaiko sveikatai ir, žinoma, yra gera pedagogė.

Skaityti daugiau...
 

Kūno kultūros teorinė paskirtis

PAGRINDINIAI SVEIKOS GYVENSENOS KOMPONENTAI IR FIZINIO AKTYVUMO NORMOS

Judėjimas yra pagrindinis sveikatos principas. 3 faktoriai:  prigimtis 20% ekologija 30% gyvensena 50-60%. Pagrindiniai sveikos gyvensenos komponentai: gyvenimas be žalingų įpročių (rūkymas, alkoholis); racionali dienotvarkė, mityba, higiena, fizinis aktyvumas. 3 aktyvumo normos: mažo fizinio aktyvumo norma moterims 5 km/d vyrams 8 km/d.

Skaityti daugiau...
 
Kūno kultūra
www.kvepalai.ltkvepalai.ltwww.spargalkes.ltspargalkes.ltwww.tytuvenai.lttytuvenai.lt