www.spargalkes.lt

A. Nyka - Niliūnas "Aklasis pasakoja apie namus"

A.Nykos - Niliūno eilėrašščiai, išaugę iš netekties, yra žmogaus susidūrimo su iššnykimo ir tušštumos paslaptimi iššraiška, nuolat kintanti, pilna neiššsprendžiamumo ir rūšščiai skausmingo tono. Eilėrašščiai paraššyti Nemeikšščiuose (A.Nykos - Niliūno gimtinėje) atskleidžia mums poeto įlgesį namams. ŠŠis “Aklasis pasakoja apie namus” eilėrašštis, taip pat paraššytas Nemeikšščiuose.

Eilėrašštis pradedamas klausimu, kuris be abejo reikalauja atsakymo. Tai antras ir trečias posmai. Lyrinis “ašš” yra aklas, bet jam pažįstami visi keliai namo. Čia labai ryšškus vėjo - palydovo motyvas. Jis veda už rankos lyrini “ašš”. Subjektas girdi ir jam pažįstamo, bet nematomo paukšščio giesmę, kuri praššo neliūdėt. Tai įaugę vaizdai, kurie neleidžia užsimirššti supančios aplinkos.

Kitose eilutėse subjektas pasineria į prisiminimus. Ką gali prisiminti aklasis? Tik garsus. Jis prisimena, kaip kadaise motina meldėsi. Meldimasis tai sakralinis momentas, kuris asocijuojasi su viltimi, tikėjimu, ššiluma. Jis prisimena kiekvieną jos žodį, jam tai buvo ypač svarbu. Subjektas prisimena ir moterį, ta pačią kuri paklausė…”Ką radau parėjęs”, jos žingsnius. Žingsnius, kurie atrodė tokie nuostabūs ir ššilti, tarp kambarių tušščių. Girdėdavo jisai lietaus oktavas. Kiekvieną garsą krintančio lietaus. Prisiminimai subjektui yra labai svarbūs. Jis gali atkurti tuos žingsnius, tas maldas bet kurią minutę.

Failai:
FailasFailo dydisParsisiųsta
Parsisiųsti šį failą (5e6b5cd3db83494a444ebd374792dbeb.zip)A. Nyka - Niliūnas "Aklasis pasakoja apie namus"2 Kb2
Neteisinga

 
Literatūra A. Nyka - Niliūnas "Aklasis pasakoja apie namus"
www.kvepalai.ltkvepalai.ltwww.spargalkes.ltspargalkes.ltwww.tytuvenai.lttytuvenai.lt