www.spargalkes.lt

Pasakotojo žvilgsnis novelių triptike „Ak, Teofili” (J. Aputis)

Ak, Teofili” pasakotojas lyriškai, kartais su lengva ironija, pastebi Beno, Vilijos, Mildos ir kitų veikėjų tarpusavio santykius, veiksmus. Dažniausiai pastebimas Benas - pagrindinis veikėjas, atvežęs į kaimą dvi matininkes. Su malonumu ir ironija aprašoma Beno kelionė su matinikėm. Benas atsidūręs tarp panelių jaučiasi nepatogiai, rūpinasi dėl kiekvienos smulkmenos: „drebėk sulaikęs kvapą, kad arklys neimtų kelti uodegos arba kad nepradėtų po pilvu leisti alų”. Ironizuojamas jaunatviškas Beno drovumas, nedrąsumas. Visa kelionė namo papasakojama smagiai, su ilgesiu prisimenant tą dieną.

Lyriškai aprašomi Mildos - Beno - Vilijos pokalbiai, jausmai, išdaigos darbe: „Benai, ką tu padarei abi tave įsimylėjom!”. Pastebimi šilti jaunatviški santykiai. Viskas pastebima tokiu pačiu smagiu, lyrišku žvilgsniu. Išvažiavus Mildai, Benas artimiau susipažįsta su Vilija. Žvilgsnis į juos po lietaus rimtesnis, pastebima Beno ir Vilijos užsiliepsnojusi meilė, kuriai labai padėjo lietus. Visose novelėse žvilgsnis, kaip ir nuotaika, pakilus, pastebintis mielus dalykus ir praslenkantis pro tamsias vietas. Pasakotojas maloniai apžvelgia Vilijos, Mildos, Beno paauglystę, filosofišką Teofilio patirtį.

Failai:
FailasFailo dydisParsisiųsta
Parsisiųsti šį failą (fe131f8a47b8b154dfdcb2d5a50bba54.zip)Pasakotojo žvilgsnis novelių triptike „Ak, Teofili” (J. Aputis)2 Kb29
Neteisinga

 
Literatūra Pasakotojo žvilgsnis novelių triptike „Ak, Teofili” (J. Aputis)
www.kvepalai.ltkvepalai.ltwww.spargalkes.ltspargalkes.ltwww.tytuvenai.lttytuvenai.lt