www.spargalkes.lt

N. Lomanienė "Logikos uždavinynas"

PRATARMĖ

Logikos mokslas nuo seno laikomas neatsiejama gero išsilavinimo dalimi. Mūsų krašte, dėl nelemtų istorinių aplinkybių penkiasdešimt metų iškentėjusi nusenusios ir nevaisingos giminaitės vaidmeny, formalioji logika pagaliau sugrįžo į Lietuvos universitetus. Sakyčiau, labai laiku. Ilgus metus bandę išgrįsti kelius į garantuotą tiesą, šiandien filosofai pripažįsta, kad vienintelis kelias į ją - kritiškas svarstymas, atvira ir argumentuota diskusija.

Logika nesiima pasverti mūsų argumentų teisingumo - tam visada reikės empirinio tyrimo ar tiesiog gyvenimiškos patirties, tačiau tik loginė analizė gali atskleisti mūsų (ar oponentų) samprotavimų nenuoseklumą, mūsų (ar oponentų) įsitikinimų tarpusavio prieštaravimus. Formalus loginis išvedimas yra tas instrumentas, kuris išskleidžia mūsų turimų žinių turinį ir leidžia numatyti savo sprendimų padarinius. Logika daro visa tai pagal geležinį - loginį būtinumą.

Žinia nenorėdami sutikti su šia išvada, galime suabejoti argumentų teisingumu, pagaliau galime apsispręsti, kad svarbiau ne proto tvarka, o daugybė kitų, iš ties nemenkesnių žmogaus siekinių, tokių kaip draugystė, ištikimybė, solidarumas, teisingumas, grožis ir pan. Tačiau visais tais atvejais, kai siekiame tiesos, būtent logika nustato svarbiausius riboženklius.

Failai:
FailasFailo dydisParsisiųsta
Parsisiųsti šį failą (4c0f70c172d0f7c56404f4826c13f0e5.zip)N. Lomanienė "Logikos uždavinynas"2016 Kb17
Neteisinga

 
Logika N. Lomanienė "Logikos uždavinynas"
www.kvepalai.ltkvepalai.ltwww.spargalkes.ltspargalkes.ltwww.tytuvenai.lttytuvenai.lt