www.spargalkes.lt

Darbštuolė "Konservavimas"

APIE PRODUKTŲ ŠALDYMĄ

Vis dažniau išgirstame, kad vaisius, uogas, daržoves ir grybus reikia ne sūdyti, marinuoti ar virti uogienes ir kompotus, o šaldyti. Taip esą ir sveikiau, ir naudingiau. Neprarandamos naudingosios ir vertingosios medžiagos, nesusidaro nuodingieji junginiai, išlaikomas tikrasis produktų skonis, spalva ir aromatas, lengva ir paprasta atšildyti ir gaminti iš šaldytų produktų. Be to, neatima tiek daug laiko, kiek uogienių ar daržovienių virimas. Siūloma taip konservuoti jau vien dėl to, kad šaldydami, o ne virdami, marinuodami ar sūdydami, apsaugosite save nuo didelės druskos, acto ir cukraus dozės žiemą. Išgirdę tiek pasisakymų „už", nusprendėme šiemet apie šaldymą papasakoti plačiau.

Žinoma, šaldymas niekada neprilygs močiutės sūdytiems grybukams ant Kūčių stalo, vyšnioms iš kompoto, pomidorams, marinuotiems su želatina, ar įdarytoms paprikoms, ne, bet kasdieniam stalui, kai norime tiesiog išlaikyti kuo vertingesnį produktą ar tiesiog žiemą prisiminti, koks juodųjų serbentų skonis, verta išmokti šaldyti. Taigi ką ir kaip šaldyti? Kaip paruošti derlių?

ŠALDYMO EIGA IR SPARTA

Pirminė šaldymo sąlyga - tinkamas šaldiklis ar šaldymo kamera. Temperatūra jūsų šaldiklyje turi būti nuo -18 iki -26 C. Šaldytų produktų kokybė labiausiai priklausys nuo to, ar tinkamai juos užšaldysite. Kas tas šaldymas? Kokie procesai vyksta? Produktų viduje esantis vanduo užšąla ir tokiu būdu audiniai išsausėja, viduje nustoja vykę beveik visi procesai, todėl vaisiai, uogos, daržovės ar grybai ilgai išlieka švieži.

Šaldamas vanduo virsta į kristalėlius. Svarbu užšaldyti greitai, tuomet vanduo pavirs j daugybę mažų kristalėlių, jei šaldysite nepakankamoje temperatūroje, per lėtai, vanduo pavirs į didesnius kristalėlius ir suplėšys produkto audinius. To plika akimi nepamatysite, bet pajausite atšildydami - produktai bus ištežę, nebeišlaikys savo formos. Saldykite nedideliais kiekiais, kad nebūtų produktų, kurie lauktų savo eilės.

Paruoštus produktus suskirstykite porcijomis, paskleiskite ant padėklo vienu sluoksniu ir dėkite į šaldytuvą. Kai tik produktai atvės, perdėkite į kamerą ar šaldiklį, kuriame yra šalčiausia galima temperatūra, įprastu atveju, tai bus -26 °C. Kai produktai sušals, tuomet iškart sumažinkite temperatūrą iki -18 °C, joje ir laikykite visą saugojimo laiką. Ar verta tiek žaisti? Taip, tik tokiu būdu šaldant ledų kristalėliai bus itin maži. Kaip temperatūrą išmatuoti? Kiekvienas šaldytuvas ir šaldiklis turi kintamą šaldymo skalę, galima pasitikėtija, o jei netikite, išmatuokite lauko termometru. Patartina prieš šaldant išvalyti ir išplauti šaldiklį, kad nereiktų to daryti, kai jame bus saugomi šaldyti produktai, kad jie neatšiltų. Dar kartą užšaldyti produktų nevalia.

-18 °C temperatūroje produktus galite laikyti iki 12 mėnesių. Tuo pačiu primename, kad -12 °C temperatūroje galite laikyti 4-6 savaites, o -6 °C temperatūroje 1-2 savaites. Ir iš tikrųjų, kartais taip atsitinka, kad ilgam šaldyti nereikia, tiesiog vienu metu nuskynėte visą derlių, tuomet laikykite žemesnėje temperatūroje.

Failai:
FailasFailo dydisParsisiųsta
Parsisiųsti šį failą (a0c63ba23b1ce427a6366ca3f298889f.zip)Darbštuolė "Konservavimas"3712 Kb1
Neteisinga

 
Maistas Darbštuolė "Konservavimas"
www.kvepalai.ltkvepalai.ltwww.spargalkes.ltspargalkes.ltwww.tytuvenai.lttytuvenai.lt