www.spargalkes.lt

Ausų ligos

ŽMONIŲ, SERGANČIŲ AUSŲ LIGOMIS ATPAŽINIMAS

Klausos problemų gali turėti įvairaus amžiaus žmonės, tačiau dažniausiai jos vargina vyresnius. Vaikas, turintis klausos problemų, nuolat klausia, kas sakoma. Paprastai toks vaikas elgiasi triukšmingai ir netgi agresyviai. Jei nėra žinoma, jog vaiką vargina klausos problemos, galima greitai susinervinti. Vyresnio amžiaus asmuo, turintis klausos problemų, dažnai būna tylus, vengia būti kitų žmonių draugijoje. Daug žmonių, turinčių klausos problemų, nori tai nuslėpti, todėl apsimeta, kad girdi geriau nei iš tikrųjų.

Ausies anatomija ir fiziologija

Anatomiįa. Ausį sudaro išorinė ausis, vidurinė ausis su processus mastoideus bei vidinė ausis. Išorinę ausį sudaro aurikulė, klausos kanalas ir būgnelis. Vidurinioji ausis yra netaisyklinga oro pripildyta ertmė su trimis viduriniosios ausies kauleliais: plaktuku, priekalu ir kilpa.Vidurinės ausies kaulai laisvai sujungti vienas su kitu ir perduoda garso bangas iš būgnelio į ovalųjį langelį, kuris sudaro perėjimą į vidinę ausį. Vidurinei ausiai taip pat priklauso processus mastoideus su oro pripildyta ląstelių sistema (mastoidinėmis ląstelėmis) ir ausies trimitas  arba Eustachijaus vamzdis. Trimitas susijęs su nosiarykle, rhinopharyngs, ir padeda palaikyti oro slėgio pusiausvyra abiejose būgnelio pusėse. Kai žmogus ryja, oras iš nosiaryklės per trimitą patenka į vidurinę ausį. Vidinę ausį, labirintą, sudaro du jusliu organai, vienas yra klausos, o kitas  pusiausvyros ir pozicijos. Sraigė susijusi su klausa. Vestibuliarinis aparatas susijęs su pusiausvyra ir pozicija. Jį sudaro vestibulum auris ir pusratinių kanalų sistema.Klausos sutrikimas gali būti įgimtas arba įgytas, gali būti vienpusis arba abipusis. Žmogus, kurio klausa nusilpusi, vadinamas žmogumi su klausos negalia. Žodžiai klausos negale apibūdina bendrai visus klausos nusilpimo lygius - nuo nestipriai nusilpusios klausos iki visiško kurtumo. Žmonės, kuriu klausa susilpnėjusi nežymiai, anksčiau buvo vadinami neprigirdinčiais. Svarbiausia nusilpusios klausos pasekoje slypi pačiuose žodžiuose klausos negalė; Žmogus turi negalią - socialiai ir kitais būdais, - kadangi jo klausa yra susilpnėjusi.

Žmogus laikomas kurčiu jei jo klausa nusilpusi taip, kad jis gali suprasti tik atskirus žmogaus kalbos garsus, net ir su stipriu klausos aparatu. Stipri vaiko klausos negalė labai įtakoja jų kalbos ir sąvokų vystymąsi. Dėl įgimto arba anksti įgyto stipraus klausos sutrikimo žmogaus šnekamoji kalba gali būti nesuprantama. Vaikui, kuriam stipriai sutrikusi klausa reikalinga didelė psichologinė parama, plati pedagoginė pagalba ir įvairios techninės pagalbos priemonės. Žmogus, kuris visiškai negirdi, gali ir visiškai nekalbėti (kurčnebylumas). Kurtiesiems ir kitiems labai silpnai girdintiems skaitymas iš lūpų ir ženklų kalba yra pagrindinės  bendravimo su kitais žmonėmis galimybės. Sąvoka atskyrimas reiškia sugebėjimą vieną nuo kito atskirti garsus. Geras atskyrimas priklauso nuo to ar žmogus girdi visus dažnius, kadangi kalbos tono aukštis yra skirtingas. Priebalsiai paprastai yra aukštesni nei balsiai. Todėl dėl aukštųjų dažnių klausos praradimo žmogus negirdi priebalsių. Kitų žmonių kalba atrodo “sumaišyta”. Žmogus girdi, jog kažkas sakoma, tačiau negirdi, kas sakoma.

Failai:
FailasFailo dydisParsisiųsta
Parsisiųsti šį failą (7df696575e7d60b7c0d4b8747efd45bd.zip)Ausų ligos31 Kb0
Neteisinga

 
Medicina Ausų ligos
www.kvepalai.ltkvepalai.ltwww.spargalkes.ltspargalkes.ltwww.tytuvenai.lttytuvenai.lt