www.spargalkes.lt

Tėvynės Sąjunga (Lietuvos koncervatoriai)

Idėja Sąjūdžio pamatu kurti partiją buvo iškelta dar 1990 metais, tačiau po tais pačiais metais įvykusio Sąjūdžio antrojo suvažiavimo liko ankstesnis visuomeninis politinis organizacijos statusas.

Sąjūdžio pozicija savo pačių iškeltų ir rinkimus laimėjusių kandidatų į Lietuvos Respublikos Aukščiausiąją Tarybą atžvilgiu dėl įvairių nuomonių Sąjūdžio vadovybėje buvo dviprasmiška; viena vertus, norėta ir toliau būti AT Didžiosios Sąjūdžio frakcijos atramine politine baze, antra vertus - tarsi sudaryti oponuojančią valdžiai organizaciją. Buvo suburta Tėvynės Atgimimo sąjungos kūrimo iniciatyvinė grupė: E. Jarašiūnas, V. Kubilius, V. Landzbergis, A. Stasiškis, S. Šaltenis, M. Laurinkus.

1993 m. kovo 10 d. paskelbta Tėvynės Atgimimo sąjungos steigiamoji deklaracija. Joje sakoma: “Norėdami, kad į nepriklausomybę atvedusi Sąjūdžio srovė įgytų konkretesnių politinio veikimo formų, suvokiame įkurti Tėvynės Atgimimo sąjungą, tvirtą ir nuosaikią dešiniojo centro partiją”.

1993 balandžio 30 d. 45 Seimo nariai, mokslininkai ir menininkai pasirašė kreipimąsi į Lietuvos žmones, kviečiantį jungtis į Tėvynės Atgimimo sąjungą.

1993 m. gegužės 1 d. Įvyko steigiamoji Tėvynės Atgimimo sąjungos konfereciją, kurioje buvo patvirtinti kuriamos partijos programos metmenys, įstatai, patikslintas partijos pavadinimas - Tėvynės sąjunga (Lietuvos Konservatoriai). Konferencijoje taip pat patvirtintos partijos centrinės struktūros.

Failai:
FailasFailo dydisParsisiųsta
Parsisiųsti šį failą (14882840ffaaf4dc20e86b424b4f928c.zip)Tėvynės Sąjunga (Lietuvos koncervatoriai)4 Kb0
Neteisinga

 
Politologija Tėvynės Sąjunga (Lietuvos koncervatoriai)
www.kvepalai.ltkvepalai.ltwww.spargalkes.ltspargalkes.ltwww.tytuvenai.lttytuvenai.lt