www.spargalkes.lt

Tarptautiniai Lietuvos santykiai su Prancūzija (referatas)

Prancūzija - didžiausia Vakarų Europos šalis, po didžiosios revoliucijos 1792 m. pakankamai toli pažengusi visose gyvenimo srityse, - ekonomikos, kultūros, politikos, meno ir t. t. Tai galinga valstybė, šiomis dienomis žengianti koja į koją su kitais galiūnais - JAV, Japonija, D. Britanija, Skandinavijos valstybėmis, sprendžianti opiausias pasaulio problemas ir turinti nemažą įtaką mažesnių valstybių politikoms.

Prancūzijos neįmanoma nepastebėti pasaulio, o juo labiau Europos žemėlapyje, todėl natūralu, kad tarptautiniai Lietuvos sanktykiai su šia šalimi yra labai svarbūs. Ypač aktualu buvo užmegzti ryšius su Prancūzija paskelbus Nepriklausomybės atkūrimo Lietuvoje aktą, kadangi tai turėjo didelę reikšmę realiai atsiskiriant nuo TSRS. Iš esmės, nors prancūzų politikai ir nenorėjo bereikalingų nesutarimų su tuometiniu TSRS prezidentu M. Gorbačiovu, tačiau palankiai priėmė pirmųjų Lietuvos delegatų idėjas dėl bendradarbiavimo. Prancūzija pažadėjo visokeriopai remti jaunąją Lietuvą, padėti jai užimti deramą vietą Europos šalių tarpe.

Dabar gi svarbu yra tuos gerus santykius išlaikyti ir juos plėsti, nes iš tiesų bendradarbiavimo sferoje dar galima nuveikti daugybę darbų. Tam įgyvendinti reikalingi ryžtingi mūsų valstybės vadovų sprendimai, kurie galėtų paversti realybe iškylančias šviesių žmonių idėjas. Tai nėra labai paprasta, nes apskritai tarptautiniai santykiai yra labai sudėtingas ir daugialypis reiškinys, reikalaujantis daugybės pastangų ir darbo, o taip pat laiko bei kantrybės.

Failai:
FailasFailo dydisParsisiųsta
Parsisiųsti šį failą (b9e3e3ce4c520961d6ab4be7e1758f33.zip)Tarptautiniai Lietuvos santykiai su Prancūzija (referatas)10 Kb5
Neteisinga

 
Politologija Tarptautiniai Lietuvos santykiai su Prancūzija (referatas)
www.kvepalai.ltkvepalai.ltwww.spargalkes.ltspargalkes.ltwww.tytuvenai.lttytuvenai.lt