www.spargalkes.lt

Slobodanas Miloševičius ir Balkanų konfliktas

Tarp Jugoslavijos įvairių tautybių ir tikybų žmonių nuolat tvvyojo priešiškumas, įtarumas, senos sąskaitos likdavo neužmirštos. Net ir maršalo Tito laikais Serbija buvo nepatenkinta, kad ji – tarsi podukra. Jos teritorijoje buvo statoma daug aplinką teršiančių gamyklų. Skirstant lėšas iš “bendro katilo” serbai jautėsi skriaudžiami, o investicijos ėjo daugiausia į Krotiją. Jį užvaldžiusi didžiosios Serbijos sukūrimo idėja. Ji tapo pagrindiniu jo gyvenimo tikslu. Tai idėjai realizuoti teko sulipdyti tokias pseudo valstybes kaip Serbijos Respubliką Bosnijoje ir Serbijos Krainą bei Rytų Slavoniją Kroatijoje. Kurdama jas Serbija įsitraukė į kruvinus karus buvusios Jugoslavijos teritorijoje.

Manoma, kad S. Miloševičiui jaunystėje didelę įtaką padarė motina serbė, kuri, kaip anksčiau rašė opozicinė Serbijos spauda, buvo fanatiška komunistė. Beje, ji – kaimo mokytoja. Tačiau jos nepaveikė didžiulės permainos pasaulyje, kuomet žlugo komunistinė sistema ir liko tik jos salelės – Kuba, Šiaurės Korėja. Prezidento motina išliko ištikima Lenino ir Stalino mokinė. Tuo tarpu tėvas, pagal tautybę juodkalnietis, buvo tikybos mokytojas, bandęs tapti dvasiškiu. Aišku, kad tėvų keliai turėjo skirtis. Tėvai išsiskyrė, kuomet Slobodanas dar buvo vaikas.

Vėliau tėvus ėmė persekioti kažkokia lemtis: kai Slobodanas dar mokėsi universitete, nusišovė tėvas. Vėliau, kai sūnus jau buvo padaręs didelę karjerą, pasikorė motina. Dar po kurio laiko nusišovė dėdė – motinos brolis, generolas. Jį būsimasis prezidentas labai gerbė ir mylėjo. Dėdės savižudybė sūnėnui buvo didelis smūgis.

Failai:
FailasFailo dydisParsisiųsta
Parsisiųsti šį failą (b8977041baa845452174904e1be8857a.zip)Slobodanas Miloševičius ir Balkanų konfliktas380 Kb0
Neteisinga

 
Politologija Slobodanas Miloševičius ir Balkanų konfliktas
www.kvepalai.ltkvepalai.ltwww.spargalkes.ltspargalkes.ltwww.tytuvenai.lttytuvenai.lt