www.spargalkes.lt

Demokratizacijos etapai Lietuvoje (referatas)

Freedom House pateikiamuose valstybių demokratizacijos reitinguose Lietuva priskiriama laisvų valstybių grupei. Mūsų valstybė į šiuos reitingus pateko po nepriklausomybės atkūrimo 1990 metais ir tuo metu ji taip pat buvo traktuojama kaip laisva demokratinė valstybė, kuriai suteiktas 2,2 F reitingas . Po Konstitucijos priėmimo, Seimo ir Prezidento rinkimų Lietuvos reitingas šoktelėjo iki 1,2 F ir toks laikosi iki dabar. Taigi, toks įvertinimas tarsi rodo, kad Lietuvoje gana greitai ir lengvai buvo pereinama iš nedemokratinio režimą į demokratinę sistemą.

Kaip teigia politologas G. Sorensenas, toks perėjimas nėra taip paprastai ir neskausmingai įvykdomas. Santvarkos pasikeitimas sąlygoja globalius pakitimus visose gyvenimo sferose, ypač tai charakteringa Rytų Europoje, kur autoritarizmo pakeitimas demokratija demokratija reikalavo didelių pokyčių ekonomikoje, įstatymų leidyboje ir daugelyje kitų valstybės ir valstybės piliečių gyvenimo sferų.

Kalbėdamas apie demokratizacijos etapus Lietuvoje, visą dėmesį skirsiu į paskutinės dekados įvykius, t. y. laikotarpį po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo iki dabar, taip pat į paskutinius metus prieš atgaunant nepriklausomybę. Lietuvoje apie valstybėje vykstančius demokratijos procesus rašoma nemažai, tačiau aš didžiąja dalimi remsiuosi Laimono Talat - Kelpšos straipsniu, paskelbtu 1997 metų 27 “Atgimimo” numeryje.

Failai:
FailasFailo dydisParsisiųsta
Parsisiųsti šį failą (b68872854a94cdb7320808e1f7637000.zip)Demokratizacijos etapai Lietuvoje (referatas)12 Kb2
Neteisinga

 
Politologija Demokratizacijos etapai Lietuvoje (referatas)
www.kvepalai.ltkvepalai.ltwww.spargalkes.ltspargalkes.ltwww.tytuvenai.lttytuvenai.lt