www.spargalkes.lt

Silvijas Berluckonis

Dėl nesibaigiančių politinių ir korupcijos skandalų bei didžiausio po Antrojo pasaulinio karo ekonominio nuosmukio, Italijos rinkėjai galutinai nusivylė tradicinėmis partijomis ir ėmė dairytis naujų politikų.

Tuomet, visai ne daug laiko likus iki parlamento rinkimų, į politinę areną, pastebėjęs šią spragą politinėje rinkoje, išėjo labai sėkmingai dirbantis ir jokiuose skandaluose neįsipainiojęs verslininkas, valdąs tris svarbiausias privačias televizijos stotis, laikraščių leidyklas ir prekybos centrus, Silvijas Berluskonis. Tada, padedamas savo reklamos firmos “Publitalija”, per keletą savaičių įsikūrė partiją, kurios vadovu tapo pats.

Susikūrė “Rolex” laikrodžių, auksinių sagų ir nepaprastai margų kaklaraiščių nešiotojų judėjimas, kurio daugelis funkcionierių iki šiol nėra išrenkami demokratiškai. Naujoji grupuotė pasivadino italų futbolo aistruolių kovos šūkiu “Forza Italija”. Nuo to momento, kai 54 metų biznierius iš Milano pareiškė savo norą dalyvauti didžiojoje politikoje, iki jo – premjero – kalbos, praėjo viso labo 93 dienos. Tai absoliutus ir unikalus rekordas politikos istorijoje, apie kurį dar daug kalbės ir rašys pasaulio spauda. Rinkimuose jis gavo 42 % balsų ir kartu su neofašistiniu “Nacionaliniu aliansu” ir Bosio “Liga Nord” suformavo vyriausybę bei tapo premjeru. Kaip pastebi apžvalgininkai, jis neturėjo jokios programos, išskyrus "išgelbėti šalį”.

Failai:
FailasFailo dydisParsisiųsta
Parsisiųsti šį failą (f3154ba6f7abcbc4460dcbd354719d6e.zip)Silvijas Berluckonis26 Kb0
Neteisinga

 
Politologija Silvijas Berluckonis
www.kvepalai.ltkvepalai.ltwww.spargalkes.ltspargalkes.ltwww.tytuvenai.lttytuvenai.lt