www.spargalkes.lt

Krišna

Dievas įsikūnijo žemėje Dvapara Jugoje (laikmetyje),  maždaug prieš 5000 metų kaip visų galių Avataras (Pūrna Avatar) Šri Krišnos Pavidalu.  Jis buvo švelnumo,  nepaprasto žavesio ir neprilygstamos Meilės Įsikūnijimas.

Trumpai papasakosime Šri Krišnos Atėjimą ir Gyvenimą. Tuo metu Mathura buvo vienas iš svarbiausių Indijos miestų,  Jadu Dinastijos sostinė.  Ją valdė karalius Ahuka.  Jis turėjo du sūnus,  Devaką ir Ugraseną,  kurie vėliau tapo atskirų jo karalystės žemių valdovais. Devaki,  Devakos duktė,  buvo atiduota į žmonas Vasudevai,  Jadavai (Jadu Dinastijos palikuoniui).  Jaunąją sutuoktinių porą į Vasudevos rūmus vežė Ugrasenos sūnus Kamsa,  kuris mylėjo Devaki kaip savo seserį.  Tuo metu pasigirdo Balsas iš dangaus: "Neprotingasai Kamsa,  aštuntasis Devaki sūnus vieną dieną nužudys tave".  Tai išgirdęs,  Kamsa išsitraukė kardą ir norėjo užmušti Devaki.

Vasudeva meldė Kamsą pasigailėti jo nuotakos gyvybės ir pažadėjo atiduoti jo globai visus jai gimsiančius vaikus.  Kamsa nurimo ir įspėjo Vasudevą,  kad šis išlaikytų savo pažadą. Kai Devaki pagimdė pirmąjį sūnų,  Vasudeva nunešė naujagimį Kamsai,  bet šis atidavė vaiką atgal Vasudevai,  nes jam rūpėjo tik aštuntasis kūdikis.  Laikui bėgant,  Kamsą taip užvaldė baimė,  kad jį nužudys Devaki sūnus,  jog,  kai jai gimė šeši vaikai,  Kamsa parsinešė juos į savo rūmus ir visus nužudė.

Gimus septintajam,  Vasudeva nusileido šeimos šventiko patarimui - slapta krepšyje išnešti vaiką iš rūmų.  Į jo vietą buvo padėtas kitas naujagimis.  Devaki sūnus Balarama augo Gokuloje su Rohini,  antrąja Vasudevos žmona. Kai Kamsa išgirdo,  jog gimė negyvas kūdikis,  jis įtarė,  kad Devaki,  norėdama apsaugoti aštuntąjį vaiką,  griebsis kokios nors gudrybės.  Jis įmetė į kalėjimą ją ir jos vyrą,  taip pat savo seną tėvą Ugraseną.  Po to Kamsa prisijungė kitas aplink Mathurą esančias žemes ir tapo valdovu.

Failai:
FailasFailo dydisParsisiųsta
Parsisiųsti šį failą (4e9d857e5385bae8bfa6edf1fab7820c.zip)Krišna19 Kb0
Neteisinga

 
Religija Krišna
www.kvepalai.ltkvepalai.ltwww.spargalkes.ltspargalkes.ltwww.tytuvenai.lttytuvenai.lt