www.spargalkes.lt

Kokybinis ir kiekybinis tyrimas pagal Steinar‘ą Kvale‘ą

Vienas esmingiausių šiuolaikinių socialinių mokslų reikalavimų, kad mokslinės žinios turėtų būti kiekybinės. Būtų galima išskirti keletą priežasčių, kodėl socialiniams mokslams kvalifikacija yra tokia būtina. Pagal ontologinę prielaidą, socialinis pasaulis iš esmės yra matematiškai sutvarkyta matematinė sistema, kurioje visa tai, kas egzistuoja, gali būti išreikšta skaičiais, todėl objektyvūs socialiniai duomenys turi būti kiekybiniai. Pagal epistemologinį poreikį, tyrimų duomenys turėtų būti kiekybiniai todėl, kad būtų bendramačiai visose teritorijose. Kvalifkacijoje gali būti ir techninis interesas, kadangi statistinės priemonės yra veiksmingi įrankiai, valdant didelius duomenų kiekius.Kartais skaičių naudojimas gali būti retorinis: kai tenka įtikinėti šiuolaikinę auditoriją ir tikslūs kiekybiniai faktai gali atrodyti įtikinamesni, nei kokybinės deskripcijos ar interpretacijos.

Kokybė nurodo į tam tikrą kažkieno tipą, į esminę kažkieno savybę.Kiekybė nurodo į tai, kiek daug, kokio didumo yra kažkieno kiekis. Webster’is kiekybinę analizę apibrėžė kaip cheminę analizę, kuri turėtų nustatyti medžiagos komponentų kiekį. Tuomet chemijoje kokybinė analizė yra kiekybinės analizės prielaida. Gamtos mokslų praktikoje dažnai reikalingos abi analizės formos.

Geologijos, biologijos ir zoologijos sritys yra grindžiamos kokybiniais aprašymais ir interpretacijomis.

Ilgą laiką kiekybinių tyrimų prieš kokybinius problema buvo karšta socialinių mokslų tema: siūlymai užpildyti nišą ir argumentai, kad tai tik pseudo problema (turėjo mažai reikšmės). Tačiau socialiniams analitikams vis dar aktualu išskirti ir aptarti tam tikras konceptualias ir praktines problemas, susijusiais su aiškiu kiekybiniu  kokybiniu išsišakojimu, ir kai kurias priežastis, kodėl vis dar siūloma apsiriboti kiekybine mokslo koncepcija.

Failai:
FailasFailo dydisParsisiųsta
Parsisiųsti šį failą (313fceef1049b77200a074a3300984a0.zip)Kokybinis ir kiekybinis tyrimas pagal Steinar‘ą Kvale‘ą5 Kb0
Neteisinga

 
Sociologija Kokybinis ir kiekybinis tyrimas pagal Steinar‘ą Kvale‘ą
www.kvepalai.ltkvepalai.ltwww.spargalkes.ltspargalkes.ltwww.tytuvenai.lttytuvenai.lt