www.spargalkes.lt

Sociologija. Teorija ir praktika

Per dešimt nepriklausomos Lietuvos Respublikos gyvavimo metų šalyje įvyko daug svarbių politinio, socialinio, ekonominio ir kultūrinio gyvenimo pokyčių. Atvirėjant visuomenei, didėjant migracijai ir plintant naujiems gyvensenos ir elgsenos modeliams, prabilta apie socialinius reiškinius, apie kuriuos ilgą laiką buvo nutylima. Padėti visuomenei paaiškinti socialinius reiškinius ir geriau juos suvokti ėmėsi sociologai.

Nors sociologijos mokslas Lietuvoje dar palyginus jaunas, tačiau jo pastangos diagnozuoti socialinę realybę susilaukia vis didesnio visuomenės ir akademinės bendruomenės dėmesio.Sociologija gilinasi į vykstančius procesus bei reiškinius, bando atskleisti jų priežastis, kitaip tariant, tarsi iš vidaus išnagrinėja socialinę realybę ir prognozuoja jos kaitos tendencijas.

Viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų sociologinių tarnybų apklausos tampa įprastomis visuomeniniame gyvenime. Pamažu suprantama, kad sociologijos žinios gali būti labai naudingos ir praktikui. Su sociologija turėtų susipažinti ne tik būsimieji teisininkai, verslo ir vadybos organizatoriai, žiniasklaidos darbuotojai, politikai, bet ir visi tie, kurie siekia manipuliuoti žmonėmis, nesvarbu, kokių tikslų ar moralinių nuostatų vedini.

Failai:
FailasFailo dydisParsisiųsta
Parsisiųsti šį failą (968fa7bfe53f9418881d8c4555e321be.zip)Sociologija. Teorija ir praktika1056 Kb0
Neteisinga

 
Sociologija Sociologija. Teorija ir praktika
www.kvepalai.ltkvepalai.ltwww.spargalkes.ltspargalkes.ltwww.tytuvenai.lttytuvenai.lt