www.spargalkes.lt

Bendravimo procesas

Bendravimo procesas užsimezga tada,  kada siuntėjas jaučia, kad  asmuo, grupė ar organizacija pasiruošusi  bendrauti su gavėju. Siunčiamas pranešimas  privalo būti užkoduotas, kad gavėjas žinią atpažintų. Pranešimas  gali būti perduodamas  verbaliniu (žodiniu) ir neverbaliniu (nežodiniu) būdu. Pranešimai gali būti perduodami  asmeniškai, raštiškai, memorandumu, per televiziją ir kitais būdais. Informacija gaunama per šiuos pojūčius: klausos, regėjimo, lytėjimo, uoslės, skonio.

Gavėjas privalo iššifruoti gautą pranešimą. Bendraujant veikia grįžtamasis ryšys. Šis ryšys užtikrina efektyvų bendravimą. Grįžtamasis  ryšys  siejasi su gavėjo išsiųstu pranešimu siuntėjui, pasibaigus bendravimo procesui. Yra išskirti 5 bendravimo etapai (žingsniai).

Suvokimas yra pirmasis ir pats svarbiausias  žingsnis  bendravimo procese. Suvokimas apima viską, kas įvyksta iki pranešimo  užkodavimo, t. y. iki  informacijos persiuntimo.

Pranešimai gali būti persiunčiami  dviem būdais: verbaliniu ir neverbaliniu.  Verbalinis būdas - tai informacijos perdavimas žodžiu ar raštu. Neverbalinis būdas - tai   informacijos perdavimas  kūno judesiais. Užkodavimo esmė yra - parinkti  siuntėjui ir gavėjui suprantamus simbolius.

Failai:
FailasFailo dydisParsisiųsta
Parsisiųsti šį failą (e9cacb9f964fdce79c71b11ed019011a.zip)Bendravimo procesas25 Kb2
Neteisinga

 
Sociologija Bendravimo procesas
www.kvepalai.ltkvepalai.ltwww.spargalkes.ltspargalkes.ltwww.tytuvenai.lttytuvenai.lt