www.spargalkes.lt

Multikultūrinė komunikacija ir vadyba V. Prunckus

Spartėjant visuotinės globalizacijos procesui, intensyvėjant laisvam prekių, darbo ir kapitalo judėjimui vis aktualesniu tampa visapusiškas kitų kultūrų atstovų mentaliteto ir elgesio ypatumų pažinimas.

Atkreipdami dėmesį į nacionalines sampratų ir elgesio kultūrines šaknis pastebimas visuomenėje ir versle, galime nusakyti ir stebėtinai tiksliai įvertinti kaip kiti reaguos į mūsų jiems paruoštus planus ir koks bus jų požiūris. Veiksmingos žinios apie kitų kultūrų pagrindinius bruožus sumažins nemalonius netikėtumus, iš anksto suteiks įžvalgos ir padės sėkmingiau bendrauti su tų tautų atstovais, su kuriais anksčiau turėjome sunkumų arba nebuvome susitikę apskritai...

Ypač tai aktualu tarptautiniame versle, į kurį eina bendros įmonės arba vyksta užsitęsusios derybos.

Taip pat tiems, kurie susiję su turizmo vadyba ir kultūriniais mainais. Išmokus dekoduoti kitų tautų puoselėjamas kultūrines vertybes, suvokus jų vietą ir svarbą, imanu išplėsti savo kultūrinio pažinimo akiratį, tapti ne tik “turistu” ar pasimetusiu stebėtoju patekus į svetimą kultūrinę aplinką, bet ir sąmoningu jos dalyviu, pasiruošusiu tapti visaverčiu tarptautinės komandos nariu.

Gilesnis ir visapusiškesnis kitų kultūrų atstovų laiko, gero elgesio ir manierų pažinimas, įgalina sumažinti trintį įvairių žmonių grupių, pelnyti jų palankumą ir siekti susitarimo su turinčiais kartais labai skirtingas autoriteto, vadovavimo ir darbo tvarkos sampratas.

Kita vertus, tai leidžia kritiškiau įvertinti ir savosios kultūros unikalumą, atsikratyti stereotipinio mąstymo ir etnocentrinio uždarumo.

Mokomojo leidinio (kurso “Multikultūrinė komunikacija ir vadyba”) tikslas – supažindinti su komunikacijos ypatumais bendraujant su įvairių kultūrų atstovais, parodyti jų mąstysenos ir elgsenos specifiką derybose ir priimant sprendimus.

Failai:
FailasFailo dydisParsisiųsta
Parsisiųsti šį failą (abe3eead1b1bde8941dcda4a33d6cd20.zip)Multikultūrinė komunikacija ir vadyba V. Prunckus1174 Kb0
Neteisinga

 
Vadyba Multikultūrinė komunikacija ir vadyba V. Prunckus
www.kvepalai.ltkvepalai.ltwww.spargalkes.ltspargalkes.ltwww.tytuvenai.lttytuvenai.lt