www.spargalkes.lt

V. A. Graičiūnas ir jo veikla

V. A. Graičiūnas (1989 – 1952) gimė JAV, Čikagoje, lietuvių šeimoje. Pirmasis Lietuvoje vietoj sąvokos „menedžmentas” pradėjo naudoti žodį „vadyba”. JAV įsigijo specialybę, pradėjo domėtis verslo organizavimu, vadyba. 1927 m. atvyko į Europą, gyveno Prancūzijoje bei Vokietijoje. 1935 m. atvyksta į Lietuvą, apsistoja Kaune, kur konsultuoja gamybos bei organizavimo klausimais. Dėstė tuometiniame Kauno Universitete. 1951 m. buvo suimtas ir išvežtas į Rusiją (kalėjimą), kur 1952 m. žuvo.

1933 m. Ženevoje išleidžiamas mokslinių darbų rinkinys, kuriame taip pat yra V. A. Graičiūno darbas „Organizacijos vidiniai ryšiai”. Po 10 metų pasirodo vadovėliai, kuriuose cituojamas V. A. Graičiūnas. 1969 m. JAV išleidžiamas mokslinių darbų rinkinys „Ekonomikos teorijos klasikų publikacijos”. Šiame darbe V. A. Graičiūnas paminėjo svarbią darbo taisyklę: firmos veiklą neigiamai veikia tai, kad vadovas stengiasi turėti kuo daugiau pavaldinių. V. A. Graičiūnas įrodo, kad vadovas negali glaudžiai subendrauti su savo pavaldiniais.

Tiesioginis pavaldinių skaičius priklauso nuo darbo bei jo atsakingumo. Kuo pavaldinių mažiausia atsakomybė, tuo daugiau galima jų turėti. Pagal V. A. Graičiūną vadovo įvaizdį formuoja jis pats ir firma, o ne pavaldinių skaičius.

Failai:
FailasFailo dydisParsisiųsta
Parsisiųsti šį failą (c266ce2a0e07e2e351653be150300fe8.zip)V. A. Graičiūnas ir jo veikla37 Kb1
Neteisinga

 
Vadyba V. A. Graičiūnas ir jo veikla
www.kvepalai.ltkvepalai.ltwww.spargalkes.ltspargalkes.ltwww.tytuvenai.lttytuvenai.lt